J A D Ł O S P I S   14.10.2019 – 25.10.2019

Śniadanie

Obiad

Podwieczorek

Pieczywo mieszane, masło, ser żółty, herbata.(1,7)

Zupa brokułowa na m. drob., racuszki z jabłkiem, woda zmiodem i cytryną(1,7,9,3)

Pieczywo mieszane, masło, kiełbasa żywiecka, papryka świeża, herbata(1,7)

15.10.2019

Masło, bułka kajzerka,  kakao, schab gotowany(1,7)

Zupa fasolowa na m. drob. zabielana śmietaną,gulasz drobiowy, ryż, surówka z marchewki i chrzanu,  kompot wieloowocowy.(1,7,9,3)

Pieczywo z ziarnami, masło, pomidor, jajko gotowane, herbata, jabłko.(1,7)

16.10.2019

środa

Pieczywo zwykłe, parówka z szynki na gorąco, ketchup, herbata, marchewka na surowo.(1,7)

Zupa zagraj na m.drob., kotlet mielony, ziemniaki, mizeria, kompot wieloowocowy.(1,7,9,3,)

Kasza manna na gęsto.(7)

17.10.2019

Pieczywo zwykłe, masło, polędwica sopocka.(1,7)

Zupa buraczkowa na m.drob, pałka drobiowa, sos,ziemniaki, fasolka szparagowa z wody,  kompot wieloowocowy.(9,1,3),

Kisiel, chipsy kukurydziane.(1)

Pieczywo zwykłe, masło, filet wędzony z indyka,  herbata.(1,7)

Zupa ryżanka na m.drob., polędwiczki rybne, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, woda z miodem i cytryną.(1,7,3,9,4)

Serek homogenizowany, arbuz(1,7)

21.10.2019

Pieczywo mieszane, pasztet drobiowy, ogórek konserwowy, herbata(1)

Zupa pomidorowa z makaronem,  na m. drobiowym, placki ziemniaczane z kwaśną śmietaną, woda z miodem i cytryną(1,7,3,9)

Pieczywo mieszane, kiełbasa szynkowa, sałata, masło, herbata.(1,7)

22.10.2019

Owsianka na mleku, bułka maślana, masło, dżem.(1,7)

Zupa jarzynowa na m. drob. gulasz wieprzowy, kasza jęczmienna, ogórek konserwowy,  kompot wieloowocowy.(9,1,)

Pieczywo zwykłe, masło, schab pieczony,

ogórek świeży,  herbata, arbuz.(1,7,)

23.10.2019

środa

Masło, chleb, sztuka mięsa wędzona, herbata, herbata , marchewkana surowo.(1,7)

Rosół drobiowy z makaronem, filet kotlet rybny, ziemniaki, surówka z kapusty kiszonej, kompot wieloowocowy.(7,9,3,1)

Babka drożdżowa, jogurt pitny.(1,7)

24.10.2019

Pieczywo zwykłe, masło, kiełbasa żywiecka drobiowa, rzodkiewka, herbata.(1,7)

Zupa ogórkowa na m. drob., schab duszony z jabłkami i cebulą, ryż, surówka z pora i marchewki,  kompot wieloowocowy.(7,9,1)

Budyń(7)

25.10.2019

Pieczywo zwykłe, masło, jajecznica,   herbata z cytryną,(1,7,3)

Zupa grochowa,  na m.drob., kopytka na słodko z masłem, woda z miodem i cytryną białej.(1,7,3)

Jogurt owocowy, gruszka.(7)

Potrawy słodzone są cukrem zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 1.08.2016r poz.1154 § 2 pkt5

Informacja o alergenach w jadłospisie

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1169/2011
w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, które ze szczególnym uwzględnieniem alergenów muszą być dostępne tak, aby rodzic miał świadomość, że w odniesieniu do danej żywności występują kwestie związane z alergenami i nietolerancją pokarmową.

Numery alergenów występujące w posiłkach:

1. Zboża zawierające gluten ( pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz)

2. Skorupiaki i produkty pochodne ( produkty przygotowywane na ich bazie)

3. Jaja i produkty pochodne ( produkty przygotowywane na ich bazie)

4. Ryby i produkty pochodne ( produkty przygotowywane na ich bazie)

5. Orzeszki ziemne ( arachidowe i produkty przygotowywane na ich bazie)

6. Soja i produkty pochodne

7. Mleko i produkty pochodne

8. Orzechy ( migdały, orzechy laskowe, włoskie oraz produkty przygotowywane na ich  bazie)

9. Seler i produkty pochodne

10. Gorczyca i produkty pochodne