Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

HEJ PRZEDSZKOLE UKOCHANE CO BEZ CIEBIE ZROBIĘ JA

Tymi słowami piosenki 18 i 19 czerwca 2009 r. w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu i oddziale w Żuławce Sztumskiej zakończono rok szkolny 2008/2009. Dla 74 wychowanków był to ostatni dzien pobytu w przedszkolu.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością rodzice, zastępca burmistrza Pan Mirosław Żywicki oraz sponsorzy i przedstawiciele Rady Rodziców. Przebieg spotkania oficjalnie rozpoczęła pani dyrektor B. Koszewska. Zwracając się do dzieci przypomniała o wspólnych zabawach, poznawaniu otaczającego świata, o pierwszych przyjaźniach i radościach. Przekazała życzenia dzieciom sukcesów w nauce, wyrażając nadzieję, że chwile spędzone wspólnie pozostaną na długo w pamięci. Dziękując rodzicom za wspólny wysiłek życzyła zadowolenia z sukcesów swoich pociech i spełnienia pokładanych w nich nadziei. Zakończenie pracy zawodowej jest ważnym etapem w życiu każdego człowieka. Dokonując podsumowań zmuszamy się do głębokich refleksji. Ze wzruszeniem pożegnano wieloletnie pracownice przedszkola odchodzące na emeryturę.

Całość uświetnił program artystyczny grup sześciolatków: „Słoneczek”, „Motyli”, i „Rybek”. Nawiązywał on do wieloletniego pobytu w przedszkolu i tęsknoty za beztroskim czasem spędzonym wśród młodszych kolegów.

Tekst: Izabela Nowak, Mirosława Zapała

Wróć