Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Grupa Zajączki”

Wychowawca
lic. Beata Kowalczyk
Grupa Zajączki
Galeria grupy

Wycieczka do DINOPARKU w Malborku

Dnia 7 czerwca dzieci z grupy Zajączki wybrały się na wycieczkę do Dino-parku w Malborku.Podziwiały dinozaury, łamały sobie język wymawiając ich nazwy,także miały okazje oglądać bajkę w kinie 5D co było świetna atrakcją.

Przedstawienie Czerwony Kapturek z okazji Dnia Mamy i Taty
Zabawy z chustą animacyjną na łące
Zajęcia z rytmiki na świeżym powietrzu
KONCERT

Zajączki mogły poczuć się jak na prawdziwym koncercie, wspólnie śpiewały znane utwory muzyczne min."Pszczółka Maja","Konik na biegunach".

Dień Ziemi - przemarsz przez Żuławkę z transparentem
Wspólne sprzątanie placu zabaw
Bal Karnawałowy
Dzień Babci i Dziadka

Dnia 25 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka z tej okazji dzieci wystawiły przedstawienie "Jasełkowe" oraz zaprezentowały pięknie wiersze i piosenki dla przybyłych gości.

Cała Polska czyta dzieciom

Grupa Zajączki bierze udział w Ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom"w związku z tym do przedszkola zaprosiliśmy księdza proboszcza z Żuławki Sztumskiej ,aby przeczytał dzieciom bajkę. Wspólnie razem wysłuchaliśmy m.in."Lokomotywa", "Rzepka"Juliana Tuwima.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

W dniu 21 grudnia dzieci z grupy Zajączki wybrały się do kościoła w Żuławce Sztumskiej, aby ubrać choinkę przygotowaną specjalnie dla przedszkolaków. Choinka ubrana została w ozdoby, które wcześniej dzieci przygotowywały.Po powrocie wspólnie podzieliśmy się opłatkiem i zasiedliśmy do stołu na mały poczęstunek.

Książe i Żebrak

"Książe i Żebrak" taki był tytuł przedstawienia, które zaprezentowali nam aktorzy z Krakowa. Dzieci mogły wcieli się w role aktorów, co bardzo im się podobało. Mieliśmy również okazje zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie z aktorami, ale zamiast słowa "Uśmiech" musieliśmy mówić "Cztery renifery" co wywołało niesamowity uśmiech na twarzach dzieci.

Starażacy w Przedszkolu

18 grudnia gościliśmy w naszym przedszkolu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żuławce Sztumskiej . Strażacy przyjechali do nas wielkim wozem strażackim, który zrobił na nas ogromne wrażenie. Nasi goście opowiedzieli nam o swojej niebezpiecznej pracy, zapoznali z wyposażeniem wozu strażackiego a także przypomnieli numer alarmowy straży pożarnej. Mogliśmy również przymierzyć prawdziwe kaski strażackie. Największą atrakcją było uruchomienie sygnału alarmowego wozu . Spotkanie z naszymi gośćmi bardzo podobało się dzieciom, niektórzy chcieliby w przyszłości zostać strażakami.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
Andrzejki

My również oddaliśmy się tradycji Andrzejkowej. Laliśmy wosk przez dziurkę od klucza, następnie próbowaliśmy odgadnąć co to przypomina. Rzucaliśmy monetę do wody wypowiadając czarodziejskie słowa "Czary-mary, hokus-pokus, aby wróżby się spełniały złóżmy dary", był to niezwykle magiczny dzień dla naszej grupy.

Zajączki na zajęciach komputerowych w świetlicy wiejskiej
Wycieczka do biblioteki

Zajączki bardzo interesują się książkami , często odwiedzamy bibliotekę w poszukiwaniu ciekawych książek.

Wycieczka do Drzewina „Przystanek Św. Mikołaja”

Dnia 20 listopada dzieci pojechały na wycieczkę w zaczarowane miejsce do Krainy Św.Mikołaja.....Spotkały tam nie tylko Elfy ,ale i również mogły osobiście poprosić Mikołaja o swoje wymarzone prezenty

Bal Jesienny pod tytułem "ZABAWY Z WIATREM"
Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 26 listopada grupa"Zajączki"obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki do przedszkola,którymi mogły się pobawić wspólnie z innymi przedszkolakami."

Zajęcia angielskiego z Panią Dorotką.
Zabawy w sali

W czasie zabawy-powstają najpiękniejsze konstrukcje z LEGO. Chłopcy z grupy Zajączki maja do tego niesamowitą wyobraźnie.

Cała Polska czyta dzieciom

Dzięki akcji "Cała Polska czyta dzieciom" dzieci z grupy Zajączki miały możliwość posłuchania ciekawej bajki, która czytała nam Pani Ania. Po wysłuchaniu opowiadania Zajączki wykonały przepiękne rysunki do opowiadania.

Wróć