„Grupa Żabki”

Wychowawca
mgr Wiesława Machlik
Grupa Żabki
Galeria grupyPODZIĘKOWANIE

Wszystkie dzieci bardzo dziękują rodzicom Szymona N. za prezent z okazji Dnia Dziecka w postaci pięknych kolorowych bajkowych puzzli.

Ostatnie zajęcia języka angielskiego

Wizyta w bibliotece

Poznajemy nasze miasto - Dzierzgoń

Zbiórka zużytych baterii

Zgodnie z Rocznym Programem Rozwoju Przedszkola nasza grupa aktywnie włączyła się w akcję zbierania zużytych baterii. Dzieci wraz z rodzicami zbierają baterie i przynoszą do sali. Gromadzimy je, w specjalnie do tego przeznaczonym kartonie. Zebrane baterie zanieśliśmy do Przedszkola na ul. Słowackiego. Akcja nadal trwa.

„W świecie przyrody i ekologii”

W miesiącu lutym i marcu realizowany był kolejny żywioł „Woda”. Dzięki temu dzieci dowiedziały się czym jest woda dla człowieka i środowiska. Wykonały znaczek przypominaczek – „OSZCZĘDZAJ WODĘ”. Natomiast poznając przyczyny zanieczyszczeń wody oraz sposoby jej oczyszczania przedszkolaki udały się na wycieczkę do Oczyszczalni Ścieków w Dzierzgoniu. Pan Ratajczak opowiedział dzieciom w jaki sposób woda jest oczyszczana. Pokazał miejsce gdzie wlewana jest woda zanieczyszczona – oraz wodę czystą która może płynąc już do rzeki.

Pożegnanie zimy - powitanie wiosny

Poznajemy sklepy

Dzień Kobiet

Sałatka owocowa

Podczas realizacji tematu kompleksowego "Dbamy o zdrowie" dzieci wykonały sałatkę owocową. Samodzielnie pokroiły różne owoce i wymieszały. Po czym chętnie degustowały przygotowaną przez siebie sałatkę. Wszystkim bardzo smakowało. Dzięki temu dzieci dowiedziały się co należy jeść aby zdrowo żyć, poznały różne rodzaje owoców oraz miały możłiwość posługiwania się nożem.

TŁUSTY CZWARTEK

Dnia 7 lutego mama Szymona N. sprawiła nam niespodziankę przynosząc dla wszystkich dzieci pyszne pączki z okazji obchodzonego w tym dniu Tłustego Czwartku. Bardzo dziękujemy rodzicom Szymona N. za tak miły gest.

„Zbieramy grosze na schronisko dla zwierząt”

Nasza grupa aktywnie włączyła się w grudniowo – styczniową zbiórkę groszy na zakup karmy dla Elbląskiego Schroniska dla Zwierząt zorganizowaną przez Gminną Koalicję na Rzecz Rozwoju Bibliotek. Uzbierane we współpracy z rodzicami grosze tuż po zakończeniu akcji przekazaliśmy Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu. Dzięki takim przedsięwzięciom uczymy dzieci od najmłodszych lat właściwej postawy wobec zwierząt.

CIASTO PLASTO

25 stycznia naszą grupę odwiedziły przedstawicielki firmy "Barometr" w Malborka, które zaprezentowały masę plastyczną ciasto - plasto. Podczas zajęć dzieci rozwijały inwencję twórczą wykonując różne postacie. Każde dziecko po zajęciach otrzymało upominek "Mały zestaw kreatywny". Dziękujemy Paniom za ciekawie przeprowadzone zajęcia.

Zabawy spadochronem

Podczas zabaw ruchowych wspaniale bawiliśmy się spadochronem, który rozwija i wzbudza zaufanie oraz współpracę między dziećmi.

Dzień Babci i Dziadka

KONCERT BOŻONARODZENIOWY

14 grudnia nasza grupa uczestniczyła w KONCERCIE BOŻONARODZENIOWYM zorganizowanym w Szkole Podstawowej przez nauczycielki klas I - III. Dzieci miały możliwość wspólnego kolędowania oraz odgrywania bajkowych ról ponieważ oprawą koncertu była bajka Czerwony Kapturek. Dzieci chętnie odgrywały swoje role. Z naszej grupy Paulinka N. została obdarowana rolą Czerwonego Kapturka. Wszystkim bardzo się podobało czego dowodem były gromkie brawa, natomiast wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek sprawiło, iż poczuliśmy magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy organizatorkom koncertu za zaproszenie.

„W świecie przyrody i ekologii”

W miesiącu grudniu i styczniu realizowany będzie kolejny żywioł „Ogień”. 6 grudnia wraz z Mikołajem w przedszkolu pojawili się strażacy. Dzieci oczekiwały na nich przy ognisku. Został przedstawiony żywioł ognia oraz jego właściwości tj. ciepło. Po wspólnych śpiewach z Mikołajem przy ognisku i rozmowach o ogniu strażacy dokonali demonstracyjnego gaszenia ogniska.

Andrzejki

30 listopada w naszej grupie odbyły się "Andrzejki". Dzieci poznały tradycje andrzejkowe. Zabawiły się przy piosence „Czary mary”. Natomiast podczas wróżb "Kolorowe losy", "Kim będę", „Wędrujące buty", "Imiona", „Wędrujące kubeczki” - przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się co je może spotkać w bliskiej i dalekiej przyszłości.

Wycieczka do Drzewina „Przystanek Św. Mikołaja”

„Małe kino” w Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu

„W świecie przyrody i ekologii”

Od miesiąca października realizowany jest program autorski ”W świecie przyrody i ekologii”. Treści programu zostały podzielone na cztery żywioły: Powietrze, Ogień, Woda i Ziemia. W miesiącu październiku i listopadzie jest realizowany żywioł Powietrze. Dzięki temu dzieci dowiedziały się co to jest powietrze wykonując szereg doświadczeń np. nadmuchiwanie balonu, dmuchanie na bibułkę, dmuchanie przez słomkę, zabawy z wachlarzem itp. Zapoznały się również ze źródłami zanieczyszczeń powietrza i skutkach.

Rysowały kredkami na temat określony CO DYMI – zanieczyszcza powietrze.

„Cała Polska czyta dzieciom”

Nasza grupa aktywnie włączyła się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom.” Codziennie czytane są książki z literatury dziecięcej. Kącik książki wzbogacany jest w nowe kolekcje. Natomiast dzięki współpracy z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu dzieci słuchają legend, bajek czytanych przez wolontariuszy tejże szkoły. Dnia 29 października uczennice Ola i Emilia przeczytały dzieciom legendę „O dzielnym Przemku i jaszczurczym ogonie”. Przedszkolaki chętnie słuchały i z wielką chęcią odpowiadały na pytania dotyczące legendy zadawane przez Pana D. Browarczyk – opiekuna wolontariuszy. Niespodzianką były przygotowane kolorowanki głównych bohaterów – Przemko i Dobrzynki. Na koniec dzieci podziękowały wręczając cukierkowe kwiatki.

Dziękujemy uczennicom i Panu D. Browarczyk za wspólne promowanie tak szczytnej akcji.

Zbiórka makulatury

Zgodnie z Rocznym Programem Rozwoju Przedszkola nasza grupa aktywnie włączyła się w akcję zbierania makulatury ph. "Podaruj gazecie jej siódme życie". Dzieci wraz z rodzicami zbierają makulaturę i przynoszą do sali. Gromadzą gazety, czasopisma w specjalnie do tego przeznaczonym kartonie. Już uzbieraliśmy pełen karton. Rodzice Szymona przewieźli makulaturę do Przedszkola na ul. Słowackiego - za co bardzo dziękujemy. Akcja zbierania makulatury nadal trwa - zachęcamy rodziców do dalszej współpracy. Zbieramy jeszcze zużyte baterie, tonery i elektrośmieci.

Wycieczka na Pocztę

Dnia 24 października udaliśmy się na wycieczkę na Pocztę. Dzieci miały możliwość zapoznać się z wyposażeniem poczty. Przygladały się również pracy jej pracownikom. Obejrzały budynek na zewnątrz i wewnątrz. O pracy pocztowców opowiadała dzieciom pani Kierownik Poczty. Dzieci pełne wrażeń wróciły do sali. Oczekujemy teraz na wizytę pana listonosza w naszej grupie

Zajęcia plastyczne

Dzieci coraz chętniej współpracują na zajęciach. Wydzieranka "cukierek" sprawiła im wiele radości. Kolorami dzieci odwierciedlały smaki cukierów. Nasze prace są coraz bardziej estetyczne i zdobią salę. Dzięki różnorodności technik plastycznych dzieci rozwijąją sprawność manualną rąk.

Pogadanka w Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu

19 października dzieci udały się do Biblioteki. Celem wycieczki było przedstawienie pracy bibliotekarza oraz zasad funkcjonowania biblioteki. Przedszkolaki poznały różne kąciki biblioteki. Najbardziej spodobał im się kącik zabaw oraz worki edukacyjne, które są wyposażone oczywiście w książkę, a także zabawki i gry. Na pewno ten sposób promowania biblioteki sprawi, iż dzieci chętniej wraz z rodzicami będą odwiedzać to wspaniałe miejsce. Dziękujemy pracownikom za pogadankę i zaproszenie.

Charytatywna zbiórka nakrętek

Nasza grupa aktywnie włączyła się w akcję zbierania plastikowych nakrętek organizowaną przez Bibliotekę Publiczną w Dzierzgoniu. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierają nakrętki z najbliższymi i gromadzą je w sali, następnie segregują wg kolorów i przekazują dla chorego chłopca.

Zajęcia języka angielskiego z Panią Dorotą

Zajęcia rytmiczne z Panem Markiem

Uroczystość grupowa - Dzień Chłopca

Wycieczka do parku

Spotkanie z policjantem

Zajęcia i zabawy w sali

Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu