„Grupa Żabki”

Wychowawca
mgr Wiesława Machlik
lic. Wioleta Czechowska
Grupa Żabki
Galeria grupyWycieczka do sklepu

Realizując temat kompleksowy "W sklepie" udaliśmy się na wycieczkę do pobliskich sklepów. Dzieci odwiedziły Cukiernię, Galerię Mebli, Sklep Obuwniczy. Szczególną uwagę zwróciliśmy na właściwe zachowanie się w placówkach handlowych.

Zabawy ze spadochronem

Dzieci bardzo lubią ćwiczenia gimnastyczne. Tym razem prowadzone były z użyciem spadochronu, któty rozwija i wzbudza zaufanie między dziećmi.

Udział w konkursie

Dzieci z grupy „Żabki” wraz z panią aktywnie włączają się w realizację programu autorskiego Tęczowa Matematyka. W miesiącu lutym brały udział w konkursie plastycznym „Serduszkowe serduszko”. Każde z dzieci wykonało samodzielnie różowe serduszko wyklejając je kulkami z różowej bibuły, następnie przykleiło je na dużym sercu. Dzięki temu powstała wspólna praca „Serduszkowe serduszko”. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 14 lutego w „Walentynki”, który był jednocześnie Dniem Różowym . W tym dniu rodzice przygotowali dziewczynkom różowe ubranka, chłopcom różowe krawaty. Kolor różowy to kolejny kolor tęczy. Każde dziecko otrzymało w nagrodę za udział w konkursie lizaka, a na podwieczorek piernikowe serca z różową polewą. Dzieci wykonywały również walentynkowe serduszka dla swoich rodziców jak również koleżanek i kolegów z grupy. Ten dzień na pewno przyniósł wszystkim wiele radości.

Przygotowanie do świąt

Dzieci w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia uczyły się kolęd, wykonały świąteczne upominki. Uczestniczyły w spotkaniu wigilijnym z dziećmi naszego przedszkola oraz pracownikami. Przebrania przygotowane przez rodziców za anioła, pasterza, króla wprowadziły w nastrój nadchodzących świąt.

Urodziny

Już kolejny rok tradycją naszj grupy jest obchodzenie urodzin. W tym dniu solenizant staje się "Królem" bądź "Królową". Pozostałe dzieci śpiewają STO LAT, wymyślają różne życzenia a jubilat częstuje dzieci cukierkami i otrzymuje laurkę wykonaną przez dzieci i Panią.

urodziny Oliwii

urodziny Julii

urodziny Dominiki i Oskara

urodziny Miłosza

urodziny Mai

urodziny Mateusza

urodziny Łukasza

Wycieczka do Kwidzyna

Dnia 5 listopada 2010 r dzieci z grupy „Żabki” udały się na wycieczkę do Kwidzyna, gdzie Stowarzyszenie EKO – INICJATYWA zorganizowało warsztaty praktycznej ekologii. Tematem zajęć było: „Dlaczego las to nie łąka a łąka to nie rzeka? Dzieci dowiedziały się o różnorodności środowisk i warunkach w nich panujących. Rysowały i wycinały liście po czym wykonały wspólną pracę „Drzewo”. Warsztaty prowadzone były aktywnymi metodami edukacyjnymi w sposób ciekawy i angażujący wszystkie dzieci. Wiele radości sprawiło dzieciom zwiedzanie MINI – ZOO – gdzie obejrzały stadninę koni oraz bociany, dzika, króliki, świnię wietnamską, lamy… Wszyscy wracaliśmy do przedszkola pełni wrażeń oraz bogatsi o nowe doświadczenia. Dziękujemy pani Kasi, która prowadziła zajęcia i oprowadzała nas po ZOO.

Zajęcia gimnastyczne

Zajęcia plastyczne

Przedszkolaki chętnie podejmuą działalność plastyczną, w której przejawiają swoje upodobania. Zajęcia plastyczne wpływają na rozwijanie inwencji twórczej każdego dziecka.

Wycieczka do piekarni

Zabawy w sali

Pierwsza wycieczka

Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu