Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Grupa Żabki”

Wychowawcy
mgr Wiesława Machlik
lic. Agnieszka Lewandowska
Grupa Żabki
Galeria grupy

Dzień Matki

Dnia 27.05.2010r. odbyła sie uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz przedstawiły bajkę pt. "Czerwony Kapturek". Wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i złożyły życzenia. Po czym wszyscy usiedli do stołu na wspólny słodki poczęstunek podczas którego panowała atmosfera pełna radości i zadowolenia ze swoich pociech. Wiele radości sprawiło mamom wyszukiwanie się na portertach nalmalowanych przez dzieci.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 21.01.2010r. dziaci z grupy "Żabki" zaproszonym babciom i dziadkom z okazji ich święta złożyły uroczyście życzenia i wręczyły laurki. Występy dzieci - tańce, piosenki, wiersze- sprawiły im wiele rodości. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców umilił ten świąteczny dzień.

Spotkanie z Listonoszem
Pieczenie ciasta

Realizując temat kompleksowy Co otrzymujemy ze zboża? Dzieci zabawiły się w małych kucharzy i wraz z panią upiekły pyszną babkę. Dzięki temu poznały różne produkty, a przede wszystkim zastosowanie mąki, którą to właśnie otrzymujemy ze zboża. Słodki deser przygotowany przez dzieci sprawił im wiele radości.

Wycieczka do parku
Zabawy w sali
Wycieczka na skrzyżowanie

Dnia 16.09.2009r. dzieci z grup "Żabki" i "Krasnale" udały się na wycieczkę "Na skrzyżowanie" wraz z policjantem mł. asp. Adamem Grzebyk. Policjant przybliżył dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego. Przedszkolaki poznały miejsce przejścia dla pieszych oraz funkconowanie sygnalizatora świetlnego. Zwróciliśmy uwagę dzieci na dwa podstawowe znakli drogowe "uwaga dzieci" oraz "przejście dla pieszych".

Wróć