Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Grupa Wiewiórki”

Wychowawcy
mgr Małgorzata Bernacka
lic. Wioleta Czechowska
Grupa Wiewiórki
Galeria grupy

A tak było w szkole na lekcji u Pani Oli Nowakowskiej.
W szkole u Pani Magdy Wodnickiej na lekcji j.angielskiego.
Pani Dorotka wręczyła nam dyplomy za wytrwałą pracę z j. angielskiego
Wycieczka do Parku Ruchomych Dinozaurów w Malborku
Wizyta w szkole
Warsztaty z rodzicami
PRZEDSZKOLAKI WYSTĘPOWAŁY Z OKAZJI DNIA KOBIET

Dnia 09 marca 2012 roku dzieci z Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu z grupy „Wiewiórki” przedstawiły część artystyczną paniom ze Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin. Z okazji Dnia Kobiet przedszkolaki zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy pt. „Żaba”, „Samochwała”, „Skarżypyta” i zaśpiewały przedszkolne piosenki. A na zakończenie występu chłopcy złożyli paniom życzenia recytując wiersz „ Tyle kobiet dookoła” i wręczyli kolorowe kwiatki.

Paniom bardzo podobał się występ i dlatego na ich prośbę dzieci bisowały piosenką „ Sałatka”. Wszystkie panie były zachwycone, a niektóre z chęcią włączyły się do wspólnych zabaw i pląsów z dziećmi. W nagrodę i za tak miłe spotkanie, czekał na małych artystów słodki poczęstunek.

Wraz z dziećmi udział wzięły:
W. Czechowska
M. Bernacka
P. Ptak

Spotkanie z historykiem Panią Marią Budzińską
Spacer po Dzierzgoniu
Dzień Babci i Dziadka
Zabawy na śniegu
Koktajl owocowy

W poniedziałek po zajęciach z języka angielskiego dzieci z grupy Wiewiórki wraz z panią przygotowały pyszny koktajl mleczno – owocowy.

Na początek przygotowaliśmy się do wykonania koktajlu czyli wszyscy starannie i dokładnie umyli ręce a następnie założyliśmy fartuszki, aby się nie pobrudzić; podczas wykonywania czynności takich jak obieranie owoców ze skórki (banany i mandarynki) oraz do miksowania.

Następnie do wcześniej przegotowanego mleka dodaliśmy banany, które zmiksowaliśmy mikserem z dodatkiem cukru pudru.

Każde dziecko udekorowało swoją szklankę kawałkami mandarynek i bananów, wtedy koktajl został nalany do szklanek. Każdy dostał słomkę i kolorową serwetkę do wytarcia buźki.

Podczas zajęć dzieci uważnie obserwowały panią podczas miksowania owoców, zostały zapoznane z urządzeniem elektrycznym (mikserem) ze sposobem wykonania koktajlu mleczno – owocowego

Koktajl bardzo nam smakował, dostarczy nam wielu witamin, które w tym okresie są nam bardzo potrzebne.

Teatrzyk
„ANDRZEJKI”

W grupie dzieci 5-6 – letnich „Wiewiórki” dnia 30 listopada odbyła się Zabawa andrzejkowa, w której przedszkolaki na początku zostały zapoznane z tradycjami andrzejkowymi, które przedstawiła nauczycielka. Następnie miały możliwość poznania tego co je spotka w niedalekiej przyszłości w różnego rodzaju wróżbach np. „Kim będę”, Wędrujące buty”, „Kolorowe losy” jak również zabawy przy muzyce Majki Jeżowskiej.

Poza tym dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek, który skosztowały w przerwach między tańcami.

„Wiewiórki” na zakończenie miały możliwość zabawy w strojach bajkowych, które stanowią dekorację w „kąciku teatralnym”.

Zabawa andrzejkowa sprawiła przedszkolakom wiele radości i zadowolenia. Podczas wspólnej zabawy dzieci pokazały jak potrafią tańczyć, bawić się przy muzyce – nie wstydzą się poprosić koleżanki, kolegi do tańca. Najważniejsze to to, że uśmiech nie znikał z twarzy naszych dzieci i to odzwierciedla fakt, że zabawa andrzejkowa bardzo im się podobała.

„Jesień”
Sałatka

W grupie dzieci 5-6 letnich "Wiewiórki" wspólnie z panią przygotowaliśmy sałatkę owocową z takich owoców jak: banany, jabłka, gruszki, kiwi, winogrono, które zostały przyniesione przez dzieci. Dla dodania smaku dodaliśmy jogurty owocowe. Dzieci podczas przygotowywania sałatki mogły przy pomocy pani pokroić owoce wcześniej obrane ze skórki, inne w tym czasie obrywały winogrono z gałązki i wszystkie składniki zostały umieszczone w misce, gdzie wymieszane z jogurtem były gotowe do skosztowania.

Podczas pracy dzieci bardzo ostrożnie posługiwały się nożem, nikt nikomu nie przeszkadzał w wykonywaniu swojej pracy.

Przed spożyciem sałatki każdy na swoim talerzu udekorował ją jeszcze biszkoptami, posypką do ciasta i groszkami. Dzieci w kulturalny sposób spożywały przygotowaną przez siebie sałatkę, w przyjemnej i miłej atmosferze. Jak podsumowały na koniec "sałatka była pyszna!!!" - wszystkim bardzo smakowało.

Zajęcia plastyczne w DOK

We wtorek 04.10.2011r. mama Zosi G. zaprosiła naszą grupę do Domu Kultury na zajęcia plastyczne. Wykonaliśmy "Muchomorki" z papieru, lepiliśmy "Borowiki" z masy mączno-solnej. A na zakończenie czekał na nas słodki poczęstunek. Bardzo fajnie spędziliśmy czas, było bardzo miło. Dziękujemy Pani Iwonie za zaproszenie nas do pracowni plastycznej.

Wycieczka do lasu
Wycieczka do parku

W piękny jesienny poniedziałek dzieci z naszej grupy wybrały się na wycieczkę do parku, gdzie zaobserwowały jak wygląda park jesienią - zmiany w wyglądzie i kolorze liści, drzew i krzewów. Poza spacerem alejkami parku dzieci skorzystały z okazji i mogły się pobawić na placu zabaw, który mieści sie w samym środku parku. Po wycieczce każda grupa wzbogaciła swoje kąciki przyrody z darów jesieni zgromadzonych w parku - kolorowe liście, kasztany, żołędzie i szyszki.

Wróć