Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Grupa Tygryski”

Wychowawcy
mgr Małgorzata Bernacka
mgr Wiesława Machlik
Grupa Tygryski
Galeria grupy

Nasza Sala
Czytamy dzieciom

W ramach Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom" stażyści z Biblioteki Miejskiej czytali dzieciom bajki pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" oraz „Kopciuszek". Dzieci z zaciekawieniem słuchały bajek.

Wycieczka do sklepu

W miesiącu marcu realizowany był temat kompleksowy „Sklep” i dlatego „Maluszki” udały się na wycieczkę do sklepu obuwniczego. Dzięki temu dzieci poznały bliżej pracę ekspedientki oraz jak należy właściwie zachowywać się w sklepie.
Podziękowanie za słodki poczęstunek składają dzieci.

Wycieczka do zakładu fryzjerskiego

W maju realizując temat kompleksowy "Zawody rodziców" Maluszki wybrały się na wycieczkę do zakładu fryzjerskiego pani Danuty Reszka. Dzieci mogły obejrzeć wybrany sprzęt - poznały zastosowanie szuszarki, wałków, lakierów itp. Mogły posiedzieć na fotelu do strzyżenia oraz do mycia głowy. Na pewno każde dziecko teraz już z chęcią będzie odwiedzało fryzjera i nie będzie kłopotu z myciem i obcinaniem włosów.
Pani Danusi bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie oraz słodki poczęstunek.

Dzień Matki

Dnia 04.06.2009r. w naszej grupie odbyła sie uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzieci przy akompaniamencie p. Lucynki Dz. śpiewały piosenki i tańczyły wyuczone zabawy. Powiedziały również wiersze o mamie i złożyły życzenia. Podarowały laurki w kształcie serc. Po czym był wspólny taniec z rodzicami. Wszyscy udali się na słodki poczęstunek podczas którego panowała atmosfera pełna radości i zadowolenia ze swoich pociech.

Wróć