Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Grupa Stokrotki”

Wychowawca
mgr Mariola Sugalska
Grupa Stokrotki
Galeria grupy

Nowa Holandia - Wycieczka
DZIEŃ DZIECKA W KINIE ŚWIATOWID W ELBLĄGU
Wizyta w szkole

Dnia 16.04.2012r. dzieci z grupy "Stokrotki odwiedziły starszych kolegów z kl.II Szkoły Podstawowej. Pierwszy kontakt ze Szkołą w przyjaznej atmosferze pomoże dzieciom pokonać stres szkolny. Dzieci poznają klasę lekcyjną, nauczycielkę, sposób rozmieszczenia w ławkach, obserwują sposób zachowania się uczniów na lekcji. Dziękujemy pani Joli Jankowskiej za miłe przyjęcie przedszkolaków.

Powitanie wiosny

Dzieci z grupy "Rybki" i "Stokrotki" w tym roku nie utopiły ani nie spaliły Marzanny - Zimy, lecz nad rzeką przebrały Marzannę za panią Wiosnę. Przyniosły ją do kącika przyrody. Cieszą się obecnością pani Wiosny i podziwiają jej urodę.

Pogadanka z Panią pielegniarką o zdrowiu i czystości
Nasz pierwszy koncert muzyczny w DOK
Tyle kobiet dookoła

Mamom, babciom, paniom wszystkim dalekim i bliskim. Przesyłamy dziś życzenia na zielonych listkach. Występ dzieci dla Pań z Klubu Złotej Jesieni.

Zabawki

Dziękujemy starszym kolegom ze Szkoły Podstawowej i pani Błaszczyk za otrzymane zabawki.

Urodziny w naszej grupie

Każde dziecko, które obchodzi urodziny jest w tym dniu szczególnie wyróżnione. Ma pierszeństwo w różnych czynnościach. Dzieci rysują dla niego obrazki zebrane w album z życzeniami. Wszyscy śpiewają piosenkę i składają życzenia. Solenizant częstuje słodyczami.

Warsztaty z rodzicami

Wspomnienia z warsztatów zajęciowych dzieci i rodziców zrealizowanych w ramach programu "Twórczy Przedszkolak" pt: "Zabawa z bajką o Czerwonym Kapturku".

BAL KARNAWAŁOWY
Dzień Babci i Dziadka
Zajęcia z języka angielskiego
Zabawy w sali
ANDRZEJKI

W grupie dzieci 5-6 – letnich „Wiewiórki” dnia 30 listopada odbyła się Zabawa andrzejkowa, w której przedszkolaki na początku zostały zapoznane z tradycjami andrzejkowymi, które przedstawiła nauczycielka. Następnie miały możliwość poznania tego co je spotka w niedalekiej przyszłości w różnego rodzaju wróżbach np. „Kim będę”, Wędrujące buty”, „Kolorowe losy” jak również zabawy przy muzyce Majki Jeżowskiej.

Poza tym dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek, który skosztowały w przerwach między tańcami.

Zabawa andrzejkowa sprawiła przedszkolakom wiele radości i zadowolenia. Podczas wspólnej zabawy dzieci pokazały jak potrafią tańczyć, bawić się przy muzyce – nie wstydzą się poprosić koleżanki, kolegi do tańca. Najważniejsze to to, że uśmiech nie znikał z twarzy naszych dzieci i to odzwierciedla fakt, że zabawa andrzejkowa bardzo im się podobała.

Poznajemy nasze miasto

Nasza grupa gościła na zajęciach panią M. Budzińską, która w bardzo ciekawy sposób omówiła historię Dzierzgonia oraz naszego herbu. Po czym poszliśmy na wycieczkę podczas, której zobaczyliśmy najważniejsze miejsca naszego miasta a w szczególności pomnik św. Katarzyny.