„Grupa Słoneczka”

Wychowawca
mgr Lucyna Królikowska
mgr Małgorzata Szewczun
Grupa Słoneczka
Galeria grupyNasza sala

Wycieczka

Podczas realizacji tematu kompleksowego „Wiem gdzie mieszkam” nasza grupa odwiedziła najważniejsze miejsca związane z historią Dzierzgonia.

WYCIECZKA DO PIASTOWA

Na przełomie maja i czerwca są dni kiedy serce mocniej bije we wszystkich rodzinach. Te szczególne dni to DZIEŃ MATKI i DZIEŃ DZIECKA. Pragnąc uczcić te radosne chwile w dniu 06.06.2009r. dzieci z grupy SŁONECZKA wspólnie z mamusiami pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego POD LASEM do Piastowa kolo Elbląga. Tego dnia w radosnych nastrojach spotkaliśmy się przy Tęczowym Przedszkolu. po wielu deszczowych dniach, ranek przywitał nas słońcem i tak piękna pogoda towarzyszyła nam do końca wycieczki. Po zajęciu miejsc w autokarze i sprawdzeniu listy obecności o godz. 9.00 wyruszyliśmy w drogę. Dzieci z radością wtulały się w jadące z nimi mamy, które w tym momencie z miłością swój czas poświęcały swoim pociechom.

O godz. 11.00 byliśmy już na miejscu. Pani Katarzyna, w towarzystwie przyjacielskich psów, przywitała się z nami i zaprosiła do zwiedzenia prowadzonego przez nią gospodarstwa. Na początku pokazała nam hodowlę królików amerykańskich oraz świnek wietnamskich. Następnie zwiedziliśmy stajnię i boksy, w których wypoczywały konie. Dalej przeszliśmy na łąkę, gdzie pasł się dwugarbny wielbłąd oraz byk FERNANDO. Kiedy podziwialiśmy te zwierzęta, radosnym beczeniem zawołały nas kozy, które musieliśmy nakarmić, by móc pójść dalej. W sąsiedztwie wypasał się kucyk FIFI, który dzieciom bardzo się podobał, chętnie się z nim fotografowały i przyjaźnie go głaskały. Następnie p. Katarzyna zaprosiła nas na konne przejażdżki. Na maneży czekał na dziecko konik polski, a na mamę piękna klacz. Wspólnie rodzinki ruszały na konny spacer. Po jeździe na koniu czekała na nas bryczka, z której mogliśmy podziwiać uroki najbliższej okolicy. Po takich atrakcjach wymęczeni zaprosiliśmy nasze mamy na kawę i słodki poczęstunek (dziękujemy za ciasto mamie Karolinki, Kamila, Sebastiana). Kiedy na ognisku piekły się kiełbaski (dziękujemy za kiełbaski rodzicom Macieja), dzieci podarowały mamom przygotowane wcześniej prezenty. Cała okolica usłyszała głośno śpiewane piosenki oraz wykrzyczane KOCHAM CIĘ MAMO!

Po występach artystycznych udaliśmy się na spacer na łąkę, która przywitała nas mnóstwem kolorowych kwiatów, śpiewem ptaków i rechotem żab. Niektórzy z nas stanęli na mrowisku i poczuli jak mrówki łaskoczą ich nogi. Z bukietami kwiatów w dłoni zrobiliśmy pamiątkowe fotografie i udaliśmy się do autokaru. Po uprzątnięciu terenu, pożegnaliśmy się z właścicielami i zmęczeni, ale bardzo radośni wróciliśmy do Dzierzgonia.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM WYCIECZKI ZA WSPÓLNIE SPĘDZONY CZAS I POGODNY NASTRÓJ DZIĘKUJĄ ORGANIZATORZY WYCIECZKI: LUCYNA KRÓLIKOWSKA I MAŁGORZATA SZEWCZUN.

Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu