Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Grupa Słoneczka”

Wychowawcy
mgr Małgorzata Bernacka
lic. Daria Zima
Grupa Słoneczka
Galeria grupy

Galeria grupy

Dzieci z grupy "Słoneczka" były na wycieczce na łace, Poznawały tam różne rośliny, zrywały niektóre z nich do zielnika prowadzonego później w sali, nazywały znane kwiaty i rośliny oraz poznawały nowe nazwy. Dzieci prowadziły też obserwacje żyjących na łące zwierząt i owadów. Do obserwacji wykorzystały szkla powiększające i lupy.

Zajęcia rytmiczne

Podczs zajęć rytmicznych odbyl się koncert pt. " Podróż stylami". Pan Marek podczas wystęu angażował dzieci, które chętnie włączyły się do wspólnej zabawy. Na tych zajęciach dzieci nie tylko rozwijały poczucie rytmu, ale również poznały rózne style muzyki.

"Gdzie mieszka woda"

Praca na konkurs plastyczny "Gdzie mieszka woda". Za plakat dostliśmy dyplom i po butelce wody.

Zrobiliśmy Palmę Wielkanocną na konkurs ogłoszony przez
Dyrekcję Przedszkola
Dzieci z grupy Słoneczka robią wiosenną sałatkę
ZABAWY NA ŚNIEGU W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Dzieci chętnie korzystają z uroków zimy i oddają się beztroskim zabawom na śniegu. Lubią zjeżdżać z górki na pazurki, nie tylko na sankach, ale na jabłuszkach i innym zimowym sprzęcie. Zabawy w śnieżki sprawiają dzieciom wiele frajdy i radości, gdyż mogą porzucać się nawzajem oraz z panią Małgosią. Białe szaleństwo udziela się przedszkolakom, bo śnieg zawsze wzbudza w nich wiele emocji.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

Tradycją na stałe wpisaną w repertuar uroczystości Tęczowego Przedszkola w Dzierzgoniu jest Święto Babci i Dziadka. Z tej okazji i w tym roku w grupie „Słoneczka” odbyła się uroczystość dnia 21 stycznia, dokładnie w Dzień Babci. A ponieważ na drugi dzień przypadał Dzień dziadka, to dzieci zaprosiły swoje Babcie i Dziadków i zaprezentowały dla Nich część artystyczną. Przedstawiły „Jasełka”, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Zaś po odśpiewaniu wszystkim babciom i dziadkom „Sto lat!” , wręczyły wcześniej wykonane upominki i złożyły najszczersze życzenia. Następnie przedszkolaki zaprosiły swoich gości na kawkę, herbatkę i słodki poczęstunek, który zapewnili rodzice.

Podczas całej uroczystości panowała bardzo miła i rodzinna atmosfera.

Pamiętamy o ptakach

Dziez grupy "Słoneczka" dbają o ptaki, dlatego dokarmiają i dopajają je zimą, aby nie zginęły z głodu. Sypią ziarna zboża i słonecznika do karmników oraz wieszają na gałązkach słoninki dla sikorek.Nazywają ptaki, które odwiedzają karmnik w trudnych, zimowych warunkach.

Słoneczka na wystawie w DOK-u

Dnia 05 listopada dzieci z grupy "Słoneczka" oglądały wystawę w Domu Kultury pt.: "Kultura Paryska". Wystawa zawierałapolskie czasopisma ukazujące się po wojnie na emigracji.

Wycieczka na pocztę

Dnia 22 października byliśmy na wycieczce na poczcie. Ale zanim weszliśmy do środka, oglądaliśmy budynek z zewnątrz, zwracając szczególną uwagę na skrzynkę pocztową, godło państwoe i znak pocztowców. Poznaliśmy również wyposażenie wnętrza poczty, przyglądaliśmy się pracy jej pracowników. Kupiliśmy nawet kilka znaczków pocztowych i zaprosiliśmy pana listonosza do nas do przedszkola.

Sałatka owocowa

Dzieci z grupy " Słoneczka" już potrafią zrobić sałatkę owocową. W przyjemnej i miłej atmosferze poznały warunki higieniczne przy przygotowywaniu sałatki. Podczas pracy dzieci bardzo ostrożnie posługiwały się nożem. Jedne obierały owoce ze skórki, innne zaś kroiły je na małe czastki. Do podkreślenia smaku dodały soku owocowego i jogurtu. Degustując sałatkę można było zauważyć, że wszystkim smakowała.

My też włączyliśmy się w akcję
"Wielkiego kasztanobrania 2012"

Dzieci z naszej grupy chętnie przynosiły kasztany, włączając się w akcję "Wielkiego Kasztanobrania". Świadome ochrony "chorujących" drzew, z wielkim zapałem i zaangażowaniem zbierały kasztany razem z rodzicami w parku, przy skwerach, koło domu. Na pamiątkę tej akcji zrobiliśmy sobie kilka pamiątkowych zdjęć.

"Słoneczka" wiedzą jak zrobić zapasy na zimę
A tak dzieci bawią się w sali.
A tak było na angielskim z Panią Dorotą