Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Grupa Słoneczka”

Wychowawcy
mgr Wiesława Machlik
lic. Wioleta Czechowska
Grupa Słoneczka
Galeria grupy

Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu

Dzieci uczestniczyły w Tygodniu Bibliotek organizowanym przez Bibliotekę Publiczną. Na spotkaniu chętnie słuchały ciekawostek o pracy w bibliotece. Dzieci wzięły udział w organizowanym przez bibliotekę konursie plastycznym ph. "Biblioteka moich marzeń. Biblioteka ciągle w grze". Kilkoro dzieci zostało wyróżnionych i otrzymało dyplomy z umoninkiem. Dzięki takim przedsięwzięciom zachęcamy dzieci do wspólnego czytania książek z rodzicami oraz do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

Wizyta w bibliotece Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu
Charytatywna zbiórka nakrętek

Nasza grupa włączyła się w charytatywną akcję zbierania plastikowych nakrętek organizowaną przez Bibliotekę Publiczną w Dzierzgoniu. Dzieci gromadziły nakrętki, segregowały wg kolorów a następnie przekazały dla chorego chłopca.

Wycieczka do Parku Ruchomych Dinozaurów w Malborku
Wizyta w szkole
Warsztaty z rodzicami
Spotkanie z historykiem Panią Marią Budzińską
Spacer po Dzierzgoniu
TŁUSTY CZWARTEK

16 lutego od samego rana świętowaliśmy „Tłusty czwartek”. Mama Oliwii sprawiła nam niespodziankę przynosząc faworki. Wszyscy usiedliśmy do suto zastawionego stołu i zajadaliśmy się ze smakiem. Bardzo dziękujemy mamie Oliwii za tak smaczną i miłą niespodziankę.

W tym dniu w przedszkolu na podwieczorek były pyszne pączki. Teraz dzieci na pewno wiedzą jak wygląda i smakuje faworek oraz pączek.

Walentynki

14 lutego w naszej grupie świętowaliśmy Walentynki. Okazało się, że dzieci dużo wiedzą na temat Walentynek. Nie są im obce takie słowa jak miłość, dobroć, przyjaźń i szacunek dla drugiego człowieka. W tym dniu dzieci szczególnie miały okazywać sobie nawzajem te cechy. Seweryn przyniósł dla koleżanek i kolegów upieczone w domu z rodzicami i bratem ciasteczka – serduszka, którymi poczęstował wszystkie dzieci. Bardzo dziękujemy rodzicom Seweryna za tak miłą niespodziankę. Podczas zajęć popołudniowych dzieci wykonały dla swoich rodziców serduszkowy koszyczek, który wypełniły słodyczami. Ten dzień na pewno dla wszystkich był bardzo miły.

Zabawy ze spadochronem

Ćwiczenia gimnastyczne to ulubione zajęcie dzieci. Dlatego urozmaicamy je wykorzystując różne przybory. Tym razem wspaniale bawiliśmy się ze spadochronem, który rozwija i wzbudza zaufanie oraz współpracę między dziećmi.

Malowanie

Dzieci poznają różne techniki plastyczne. Tym razem malowaliśmy białą farbą z dodatkiem pasty do zębów na niebieskim tle na temat "Zimowe zabawy". Dzieci w ten sposób rozwijały wyobraźnię i inwencę twórczą. Powstały dzięki temu ciekawe prace.

Bal karnawałowy

Dzieci podczas przerwy między tańcami i zabawami karnawałowymi udały się do sali na słodki poczęstumek i picie.

Mikołajki

6 grudnia dzieci przyszły w czerwonych ubrankach oraz mikołajowych czapkach. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na odwiedziny Mikołaja. Dzień ten umilili nam wolontariusze z dzierzgońskiego Gimnazjum. Wspólne zabawy i pląsy przy muzyce sprawiły przedszkolakom wiele radości. Otrzymane prezenty i zdjęcie z Mikołajem były nie lada przeżyciem dla każdego dziecka.

Andrzejki

30 listopada w naszej grupie odbyły się "Andrzejki". Dzieci poznały tradycje andrzejkowe. Podczas wróżb "Kolorowe losy", "Kim będę", Wędrujące buty", "Imiona" - przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się co je może spotkać w bliskiej i dalekiej przyszłosci. Zabawy i pląsy przy muzyce sprawiły wiele radości, ale najwięcej wrażeń dostarczył taniec na gazecie.

Zajęcia rytmiki

Dzieci podczas zajęć rytmiki bawią się i uczą. Poznają ciekawe zabawy, piosenki oraz instrumenty muzyczne przyniesione przez pana Marka. Tym razem poznały instrument, którego nazwa brzmi DIGERIDOO - długi kij bambusowy.

Wycieczka do parku

W piękny jesienny poniedziałek dzieci z naszej grupy wybrały się na wycieczkę do parku, gdzie zaobserwowały jak wygląda park jesienią - zmiany w wyglądzie i kolorze liści, drzew i krzewów. Poza spacerem alejkami parku dzieci skorzystały z okazji i mogły się pobawić na placu zabaw, który mieści sie w samym środku parku. Po wycieczce każda grupa wzbogaciła swoje kąciki przyrody z darów jesieni zgromadzonych w parku - kolorowe liście, kasztany, żołędzie i szyszki.

Zabawy w sali
Urodziny

W dalszym ciągu tradycją naszej grupy jest obchodzenie urodzin. W tym dniu solenizant staje się "Królem" bądź "Królową". Pozostałe dzieci śpiewają STO LAT, wymyślają różne życzenia a jubilat częstuje cukierkami i otrzymuje laurkę wykonaną przez dzieci.

urodziny Oskara

urodziny Jakuba