„Grupa Rybki”

Wychowawca
mgr Mirosława Zapała
mgr Małgorzata Jabłońska
Grupa Rybki
Galeria grupyGaleria grupy

Dnia 13 czerwca mieliśmy okazję brać udział w spotkaniu zorganizowanym przez DOK poświęconym artyście malarzowi, rzeźbiarzowi, rysownikowi, konserwatorowi dzieł sztuki panu Zbigniewowi Chrostek, w którym honorowe miejsce zajmował bohater. Po krótkim przywitaniu obejrzeliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów dzierzgońskiego liceum poświęconą artyście. Dowiedzieliśmy się m.in. że pan Zbigniew urodził się na samym południu Polski, a do Dzierzgonia przybył 10 lat temu i tu został.

Następnie artysta wręczył dyplomy oraz nagrody za najlepsze prace w konkursie "Dzierzgoń-moja mała ojczyzna". Kolejnym punktem spotkania była recytacja wierszy zaprezentowanych m.in. przez dzieci z naszego przedszkola Zuzannę Skok, Paulinkę Czechowską, Julię Hrynkiewicz i Juliusza Chmielewskiego pod kierunkiem p.Mirki Zapała i p. Małgorzaty Jabłońskiej. Wszystkim występ bardzo się podobał, a gratulacje dzieciom złożył sam pan Zbigniew. Na koniec spotkania mieliśmy przyjemność podziwiać dzieła pana Chrostka, który jest nie tylko artystą, ale także skromnym i bardzo sympatycznym człowiekiem.

Nasze przedszkole również biło rekord

Z wizytą w szkole

Serdecznie dziękujemy pani Bożennie Kędzierskiej i klasie IIc za zaproszenie i miłe przyjęcie.

WYCIECZKA DO MEGA PARKU

W dniu 16 maja dzieci z naszego przedszkola z grupy "Jeżykli" i "Rybki" odwiedziły miasteczko westernowe w Grudziądzu. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat dzikiego zachodu oraz poczucie tego klimatu. Atrakcjami wycieczki było: zwiedzanie miasteczka westernowego, w tym przejazd pociągiem Kansas-City-Express, odkopywanie szczątek dinozaura, poszukiwanie samorodków złota, przejazd pojazdem Flinstonów, zwiedzanie mini ZOO, safari, podziwianie dinozaurów, mega owadów, krainy bajek, baśni i legend, magicznego świata Astelixa i Obelixa, miasteczka Flinstonów. Dzieci sprawdziły swoje umiejętności strzeleckie korzystając z łuku lub pistoletu do paintballa. Byliśmy świadkami westernshow w amfiteatrze pt. " Lucy Luke i Daltonowie". Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do Mc Donaldsa. Zadowoleni, z nowym bagażem doświadczeń późnym popołudniem dotarliśmy do Dzierzgonia.

Dzień Europy

Wizyta w bibliotece

Akademia Aquafresh

Świętujemy Dzień Kobiet

Gramy na instrumentach

Zwiedzanie Dzierzgonia

Tłusty czwartek

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła."

Nasze wspomnienia z balu...

Zabawy na śniegu

Bale w Karnawale...a po balu...

Nasz wspólny kalendarz

Dzień Babci i Dziadka

Robimy koktajl

W ramach realizacji tematu o urządzeniach elektrycznych, postanowiliśmy wykorzystać robot kuchenny, dzięki któremu przygotowaliśmy pyszny koktajl. W trakcie przygotowywania dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak bardzo można czasami ułatwić sobie pracę przygotowując posiłek. Wiemy, że niektóre urządzenia powinny być podłączone do prądu tylko tyle ile jest to konieczne, ponieważ bardzo ważny aspekt stanowi oszczędzanie - czyli DBAMY O NASZE ŚRODOWISKO!

Wycieczka do Drzewina „Przystanek Św. Mikołaja”

Bawimy się w teatr

Dbam o zdrowie

W trakcie realizacji tematu "Dbam o zdrowie" sami przygotowaliśmy sobie kanapki- każdy z tym z czym lubi

My też zbieraliśmy kasztany...

Urodziny w naszej grupie

Lipcowy solenizant;

Kamil

Czerwcowi solenizanci;

Patryk

Majowy solenizant:

Wiktor

Kwietniowi solenizanci:

Kuba

Oliwier

Szczepan

Maja

Lenka

Marcowi solenizanci:

Julia

Maciek

Lutowi solenizanci:

urodziny Miłosza

Styczniowi solenizanci:

urodziny Wiktorii

urodziny Oliwki

urodziny Michała

Gabrysia i Nikola

Grudniowy solenizant:

Wojtuś

Listopadowi solenizanci:

Marta

Kacperek

Kuba

Dominik

Październikowi solenizanci:

Zuzia

Paulinka

Julek i Maja

Wizyta w ośrodku szkoleniowym OES w Dzierzgoniu.

Serdecznie dziękujemy państwu Katarzynie i Krzysztofowi Przybysz za zaproszenie.

Z wizytą w parku

Spacer na przejście dla pieszych

Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu