Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Grupa Rybki”

Wychowawcy
mgr Mirosława Zapała
mgr Małgorzata Jabłońska
Grupa Rybki
Galeria grupy

Galeria grupy

Dnia 13 czerwca mieliśmy okazję brać udział w spotkaniu zorganizowanym przez DOK poświęconym artyście malarzowi, rzeźbiarzowi, rysownikowi, konserwatorowi dzieł sztuki panu Zbigniewowi Chrostek, w którym honorowe miejsce zajmował bohater. Po krótkim przywitaniu obejrzeliśmy prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów dzierzgońskiego liceum poświęconą artyście. Dowiedzieliśmy się m.in. że pan Zbigniew urodził się na samym południu Polski, a do Dzierzgonia przybył 10 lat temu i tu został.

Następnie artysta wręczył dyplomy oraz nagrody za najlepsze prace w konkursie "Dzierzgoń-moja mała ojczyzna". Kolejnym punktem spotkania była recytacja wierszy zaprezentowanych m.in. przez dzieci z naszego przedszkola Zuzannę Skok, Paulinkę Czechowską, Julię Hrynkiewicz i Juliusza Chmielewskiego pod kierunkiem p.Mirki Zapała i p. Małgorzaty Jabłońskiej. Wszystkim występ bardzo się podobał, a gratulacje dzieciom złożył sam pan Zbigniew. Na koniec spotkania mieliśmy przyjemność podziwiać dzieła pana Chrostka, który jest nie tylko artystą, ale także skromnym i bardzo sympatycznym człowiekiem.

Nasze przedszkole również biło rekord
Z wizytą w szkole

Serdecznie dziękujemy pani Bożennie Kędzierskiej i klasie IIc za zaproszenie i miłe przyjęcie.

WYCIECZKA DO MEGA PARKU

W dniu 16 maja dzieci z naszego przedszkola z grupy "Jeżykli" i "Rybki" odwiedziły miasteczko westernowe w Grudziądzu. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat dzikiego zachodu oraz poczucie tego klimatu. Atrakcjami wycieczki było: zwiedzanie miasteczka westernowego, w tym przejazd pociągiem Kansas-City-Express, odkopywanie szczątek dinozaura, poszukiwanie samorodków złota, przejazd pojazdem Flinstonów, zwiedzanie mini ZOO, safari, podziwianie dinozaurów, mega owadów, krainy bajek, baśni i legend, magicznego świata Astelixa i Obelixa, miasteczka Flinstonów. Dzieci sprawdziły swoje umiejętności strzeleckie korzystając z łuku lub pistoletu do paintballa. Byliśmy świadkami westernshow w amfiteatrze pt. " Lucy Luke i Daltonowie". Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do Mc Donaldsa. Zadowoleni, z nowym bagażem doświadczeń późnym popołudniem dotarliśmy do Dzierzgonia.

Dzień Europy
Wizyta w bibliotece
Akademia Aquafresh
Świętujemy Dzień Kobiet
Gramy na instrumentach
Zwiedzanie Dzierzgonia
Tłusty czwartek

"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła."

Nasze wspomnienia z balu...
Zabawy na śniegu
Bale w Karnawale...a po balu...
Nasz wspólny kalendarz
Dzień Babci i Dziadka
Robimy koktajl

W ramach realizacji tematu o urządzeniach elektrycznych, postanowiliśmy wykorzystać robot kuchenny, dzięki któremu przygotowaliśmy pyszny koktajl. W trakcie przygotowywania dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak bardzo można czasami ułatwić sobie pracę przygotowując posiłek. Wiemy, że niektóre urządzenia powinny być podłączone do prądu tylko tyle ile jest to konieczne, ponieważ bardzo ważny aspekt stanowi oszczędzanie - czyli DBAMY O NASZE ŚRODOWISKO!