Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Grupa Rybki”

Wychowawca
mgr Agnieszka Lewandowska
Grupa Rybki
Galeria grupy

DZIEŃ DZIECKA W KINIE ŚWIATOWID W ELBLĄGU
Powitanie wiosny

Dzieci z grupy "Rybki" i "Stokrotki" w tym roku nie utopiły ani nie spaliły Marzanny - Zimy, lecz nad rzeką przebrały Marzannę za panią Wiosnę. Przyniosły ją do kącika przyrody. Cieszą się obecnością pani Wiosny i podziwiają jej urodę.

Wycieczka na pocztę
Zabawy na placu w Tęczowym Przedszkolu
Zajęcia rytmiczne

Zajęcia rytmiczne prowadzone są przez pana Marka Czarneckiego. Podczas tych zajęć dzieci uczą się śpiewać, słuchać muzyki, wyrażać ją w tańcu i zabawie, poznają podstawowe elementy muzyki, rytmiki, instrumenty, ich brzmienie i budowę a przede wszystkim świetnie się bawią.

Lekcja historii

Naszą grupę odwiedziła Pani Budzińska-historyk. Opowiadała nam ciekawe historie, legendy dotyczące nazwy miasta Dzierzgoń. Poznaliśmy również patronkę Dzierzgonia-Św.Katarzynę, jej pochodzenie i historię z nią związaną. Bardzo dziękujemy za ciekawą "lekcję" historii.