„Grupa Kropelki”

Galeria grupy

Wycieczka do Nowej Holandii
Dzień Mamy i Taty

"Kropelki" rozpoczeły realizację tematu "Dzieci Ziemi" od wycieczki do parku, gdzie oceniały stan zanieczyczenia środowiska. Dzieci poznały też pojemniki do segregowania śmieci - makulaturę, szkło, plastik.

Dnia 19.03.2010r. dzieci z grupy "Kropelki" wraz z paniami pojechały na wycieczkę do malborskiego Zamku. Celem wycieczki było:

• poznanie ciekawych miejsc
  • poznanie historii naszego regiony w atrakcyjnej formie.
  • wdrażanie dzieci do zachowania bezpieczeństwa w niecodziennych sytuacjach

Warsztaty z dziećmi i rodzicami pt. "Zabawy i ćwiczenia ruchowe dla każdego radosne i zdrowe." Dokładnie tak to odczuwali uczestnicy popołudniowego spotkania w dniu 18.03.2010r. Celem warsztatów było:

1. Rozwijanie wzajemnych kontaktów
  2. Pobudzanie procesów myślenia i koncentracji.
  3. Kształtowanie zwinności
  4. Rozwijanie umiejętności skoordynowanego działania
  5. Promocja zdrowego stylu życia
Sałatka owocowa

Z panią Mariolą uczyliśmy się robić zdrową sałatkę owocową z naturalnym jogurtem. Była pyszna.

Dbamy o nasze zęby

Pani pielęgniarka Zosia R. - uczyła dzieci jak prawidłowo myć zęby i utrzymywać w czystości przybory

Zajęcia i zabawy w sali
Zdjęcia z grupy Kropelki podczas realizacji tematu Od ziarenka do bochenka

Wycieczka do piekarni

Spotkanie z historykiem p. M. Budzińską.
Kropelki poznają swoje miasto - tu na oczyszczalni ścieków.
Słodki poczęstunek w Dniu Nauczyciela
Wycieczka do lasu
Wycieczka na działki
Robimy surówkę

Dnia 16.09.2009r. Dzieci 6-letnie zrobiły wspólnie surówkę owocowo - warzywną. Jaka była pyszna.

Zajęcia z instrumentami
Wycieczka do Ośrodka Zdrowia w Dzierzgoniu

W dniu 10.09.2009r. dzieci 6 - letnie "Kropelki" wybrały się na wycieczkę do Lekarza. Pani Doktor - mama Marcelinki z naszej grupy - rozmawiała z dziećmi na temat zachowania zdrowia, unikania chorób zakaźnych np: grypy. Dzieci obejrzały zdjęcia powiększonych wirusów i otrzymały naklejkę - wzorowy pacjent. Po powrocie do przedszkola Tomek wykonał napis do zdjęcia WIRUSY. Wspólnie ułożyliśmy rymowankę:Wirusy w łazience każą myć ręce, a Maciek ozdobił napis kolorami.