„Grupa Jeżyki”

Wychowawca
mgr Wioleta Czechowska
Grupa Jeżyki
Galeria grupyZakończenie roku szkolnego

WYCIECZKA DO MEGA PARKU

W dniu 16 maja dzieci z naszego przedszkola z grupy "Jeżykli" i "Rybki" odwiedziły miasteczko westernowe w Grudziądzu. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat dzikiego zachodu oraz poczucie tego klimatu. Atrakcjami wycieczki było: zwiedzanie miasteczka westernowego, w tym przejazd pociągiem Kansas-City-Express, odkopywanie szczątek dinozaura, poszukiwanie samorodków złota, przejazd pojazdem Flinstonów, zwiedzanie mini ZOO, safari, podziwianie dinozaurów, mega owadów, krainy bajek, baśni i legend, magicznego świata Astelixa i Obelixa, miasteczka Flinstonów. Dzieci sprawdziły swoje umiejętności strzeleckie korzystając z łuku lub pistoletu do paintballa. Byliśmy świadkami westernshow w amfiteatrze pt. "Lucy Luke i Daltonowie". Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się do Mc Donaldsa. Zadowoleni, z nowym bagażem doświadczeń późnym popołudniem dotarliśmy do Dzierzgonia.

Dzień Matki

VIII BIEG PAPIESKI

Wizyta w Bibliotece

08.05. 2013 r. dzieci z grupy "Jeżyki" odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Dzierzgoniu w ramach X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Jak zawsze dzięki uprzejmości Pani Eli i Ewelinie mogliśmy zobaczyć wszystkie zakamarki biblioteki, zapoznaliśmy się z regulaminem zapisania się do biblioteki oraz z zasadami wypożyczania książek. Następnie Pani Ela pokazała nam największą, najstarszą i najcięższą księgę naszej biblioteki. Uwieńczeniem naszej wizyty było oglądanie bajki na dużym ekranie "Inspektor Gadget". Na zakończenie "Jeżyki" podziękowały Paniom za ciepłe przyjęcie, za wspólnie spędzony czas wręczając własnoręcznie wykonane upominki.

Konkurs - PALMA WIELKANOCNA

8 MARCA? DZIEŃ KOBIET W JEŻYKACH

8 marca jak co roku przypada uroczysty dzień dla wszystkich małych i dużych dam czyli Dzień Kobiet. W tym dniu chłopcy z gr. Jeżyki przygotowali dla swoich koleżanek własnoręcznie wykonane laurki oraz papierowe koszyczki z niespodzianką w środku. Wszystkie przygotowania odbywały się w tajemnicy przed dziewczynkami, aby niczego się nie domyśliły. Niespodzianka się udała, dziewczynki były bardzo zaskoczone prezentami specjalnie dla nich przygotowanymi. Największą radość sprawiło im to, kto, od kogo otrzymał prezent a dopiero później to, co jest w środku. Po wręczeniu upominków, zaśpiewaniu "Sto lat" i poczęstunku wszystkich dziewczynek i Pań przez Bartosza, K., który dla nas wszystkich przyniósł słodkie lizaczki wszyscy razem zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku.

Zwiedzanie Dzierzgonia

27.02.2013r ramach realizacji tematu Mój dom, moja miejscowość? dzieci z gr. Jeżyki wybrały się na zwiedzanie miasta, najważniejszych miejsc oraz zabytków Dzierzgonia. Przedszkolaki ze skupieniem i uwagą słuchały opowiadań o miejscach, które odwiedziły oraz bardzo uważnie oglądały zwiedzane miejsca, zabytki.

Po powrocie do przedszkola z niecierpliwością czekaliśmy na Panią Marię Budzińską? Byłą już nauczycielkę historii, która zgodziła się odwiedzić przedszkolaki i opowiedzieć im ciekawe historie naszego miasta. Podczas opowieści, Pani Maria zadawała dzieciom pytania,? które nie zawsze były łatwe, a na które nasze przedszkolaki udzielały poprawnych odpowiedzi. Dzięki wizycie Pani Marii dzieci bardziej przyswoiły informacje na temat herbu, zabytków Dzierzgonia m.in. Kościoła pw Trójcy Przenajświętszej i św. Katarzyny oraz Św. Ducha, zapamiętały poprawną nazwę rzeki, która przepływa przez nasze miasto? rzeka Dzierzgoń a nie Dzierzgonka. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały Pani Marii za spotkanie, ciekawe opowieści wręczając upominek upamiętniający wspólnie spędzony czas.

Zabawy na śniegu

Ciasto plasto

25 stycznia 2013r. grupę "Jeżyków" odwiedziły przedstawicielki firmy "Barometr" z Malborka, które zaszczyciły nas swoją obecnością, aby przedstawić nam masę plastyczną "ciasto - plasto" i to co można z niej zrobić. Panie zaprezentowały gotowe zwierzątka, upominki a potem każde dziecko samodzielnie mogło wykonać dowolną zabawkę. Dzieci miały świetną zabawę, wykonane przedmioty sprawiły im wiele radości.

W ramach podziękowania przedszkolaki zaśpiewały piosenkę "Jadą sanie" oraz wręczyły upominek a panie na koniec spotkania każdemu podarowały kuferek "Mały zestaw kreatywny".

Pragniemy jeszcze raz podziękować Pani Agnieszce i Pani Asi za miłe spotkanie, ciekawe pomysły oraz upominki.

BAL KARNAWAŁOWY

Dzień Babci i Dziadka

Andrzejki

Wycieczka do Drzewina „Przystanek Św. Mikołaja”

W BIBLIOTECE

14 listopada przedszkolaki z grupy "Jeżyki" wybrały się na wycieczkę do biblioteki, która mieści się w budynku Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w celu poznania biblioteki, obserwacji osób wypożyczających książki oraz zapoznanie się ze sposobem pracy pani bibliotekarki.

Pani Ela, która serdecznie nas przywitała na początku pokazała nam bibliotekę pomieszczenia, które się w niej znajdują m.in. pracownię multimedialna oraz czytelnię, w której organizowane są różnego rodzaju zajęcia i zabawy. W kąciku zabaw poznaliśmy ? zaczarowane worki?, które również można wypożyczyć do domu, jeśli jest się zapisanym do biblioteki, obejrzeliśmy książki przygotowane specjalnie dla nas oraz rozmawialiśmy na temat dbania i szanowania książek. Na koniec pani bibliotekarka zachęcała dzieci do zapisania się do biblioteki oraz do częstszego odwiedzania czytelni. Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za ciepłe przyjęcie i mile spędzony czas.

Robimy kanapki

Smaczne, zdrowe, kolorowe ? takie właśnie kanapki samodzielnie wykonały dzieci z gr. "Jeżyki" w ramach realizacji tematu "Dbam o zdrowie". Aby śniadanie Jeżyków było zdrowe każdy miał do wykorzystania: 3 rodzaje pieczywa (jasne, razowe, z ziarnami) do wyboru, sałatę, pomidora, ogórek, rzodkiewkę, ser i oczywiście masełko. Każdy samodzielnie smarował kanapkę masłem i dekorował ją tym, czym chciał. Śniadanie wszystkim bardzo smakowało, czego wynikiem były puste talerze po pysznym śniadaniu - mniam!!!

Dzień Chłopca

1 października to wyjątkowy dzień dla chłopców z gr. "Jeżyki", którzy w tym dniu obchodzili swoje święto. Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów wiele atrakcji? Własnoręcznie wykonały krawaty, które wreczyły wraz z medalami dla każdego chłopca, zaśpiewały "Sto lat" oraz wspólnie zasiedliśmy do stolików na słodki poczęstunek. Na zakończenie wszyscy wykonaliśmy małą sesję zdjęciową. Ten dzień chłopcy na pewno zapamiętają na długo.

WYCIECZKA DO PARKU

Przedszkolaki z gr. " JEŻYKI" wybrały się na wycieczkę do parku w poszukiwaniu jesieni. Gołym okiem widać jesień pod postacią kolorowych liści spadających z drzew, kasztanów, żołędzi, jażębiny. Dzieci chętnie zbierały dary jesieni celem wzbogacenia przedszkolnego kącika przyrody w sali. Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości co upamiętniają pamiątkowe zdjęcia.

WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE

17 września dzieci 6 - letnie z gr. " Jeżyki" wybrały się na pieszą wycieczkę na skrzyżowanie znajdujące się na ul. Wł. Jagiełły w Dzierzgoniu. Celem wycieczki było przypomnienie sobie zasad przechodzenia przez jezdnię, obserwacja, w jakiej kolejności zapalają się po sobie światła na sygnalizatorze oraz zachowania pieszych i kierowców. Podczas wycieczki dzieci nazywały wybrane znaki drogowe. Ta wycieczka dostarczyła dzieciom wiele wrażeń.

Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu