Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Grupa Iskierki”

Wychowawcy
mgr Lucyna Królikowska
lic. Krystyna Szewczun
Grupa Iskierki
Galeria grupy

Pożegnanie sześciolatków
SUPER ZABAWA W MEGAPARKU

Pięknego, słonecznego dnia- tj. 10 maja 2011r. 6-latki z grupy „Iskierki” wraz z wychowawcami pojechały na wycieczkę do Grudziądza do Megaparku.

W Megaparku dzieci zwiedziły:

  • Western i Mexico City czyli Świat Westernu i Meksyku
  • Kopalnię Złota
  • Park Dinozaurów
  • Safari
  • Zoo
  • Krainę Baśni i Legend
  • Krainę Flinstonów

Bardzo atrakcyjny był plac zabaw dla dzieci oraz przejazd bryczkami i kolejką. Najwięcej radości sprawiły dzieciom samodzielne „zakupy” w Miasteczku Westernowym. Wśród pamiątek, które przedszkolaki kupiły, dominowały pistolety i kapelusze kowbojskie, lalki, zwierzątka i samochody. Po smacznym obiedzie trzeba było wracać do domu. Szkoda, bo było naprawdę fajnie!

L. Królikowska i K. Szewczun

Udział w lekcji klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu
Spotkanie wigilijne
Mikołajki - Dzień Czerwony
Zabawy zimowe
Wyjazd do Kwidzyna

05.11.2010r. grupa „Iskierki” uczestniczyła w warsztatach praktycznej ekologii organizowanych przez Stowarzyszenie Eko – Inicjatywa z Kwidzyna. Zajęcia pt „Co świeci w żarówce? - o obiegu energii i przepływie materii” prowadzone w salach Kwidzyńskiego Zamku w oparciu o wystawę „Przyroda Polski Północnej” – pozwoliły nam poznać m. in. środowiska wodne, lądowe oraz rośliny i zwierzęta dla nich charakterystyczne. Ciekawostki o zwierzętach, które opowiedział nam pan Adam – nasz przewodnik – zapamiętamy na długo.

Wyjazd do Żuławki Sztumskiej

Z wizytą przedszkolu w Żuławce. W jeden z piękniejszych wrześniowych dni odwiedziliśmy dzieci z grupy "Zajączki" z przedszkola w Żuławce. Wspólne zabawy w sali i na świeżym powietrzu zintegrowały dzieci.