Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

GOŚCIE Z PARKU KRAJOBRAZOWEGO Z WIZYTĄ W TĘCZOWYM PRZEDSZKOLU

Dnia 23 kwietnia przedszkolaków odwiedziła Pani Alina Rodziewicz, leśnik i biolog z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich z Jerzwałdu. Nasz gość w prawdziwym leśniczym mundurze, zaprezentował się niezwykle dostojnie. Pani Alina przekazała naszym podopiecznym bardzo dużo wiadomości na temat ochrony przyrody. Dzieci miały możliwość poznania różnych owadów oraz innych mieszkańców drzew. Oprócz tego, pani leśnik opowiedziała przedszkolakom bajkę, pt: „O lipie”, która bardzo zaciekawiła nasze dzieci i była ważnym przykładem dotyczącym ochrony przyrody. Poza tym uświadomiła dzieciom, dlaczego drzewa są tak ważne w życiu zwierząt, owadów i ludzi.

Nie była to pierwsza wizyta pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych z Jerzwałdu, gdyż jesienią tego roku szkolnego, nasze przedszkole odwiedzili arboryści.

Dla widomości zainteresowanych- arborysta w terminologii angielskiej nazywany jest również „ chirurgiem drzew”. Jest to zawód polegający na pielęgnacji drzew metodą alpinisty, bez użycia ciężkiego sprzętu. Arborysta zajmuje się pojedynczymi drzewami, a nie całym kompleksem leśnym.

Wówczas przedszkolaki obserwowały badanie drzew, głównie akacji rosnących na terenie przedszkola oraz miały możliwość zapoznania się z pracą arborysty.

Cieszymy się z tego, że Przedszkole nawiązało kontakt z Zespołem Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Dzieci nie tylko pogłębiają swoją wiedzę na temat przyrody ożywionej, ale również biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych w Jerzwałdzie.

M. Bernacka, M. Sugalska

Wróć