„Fioletowe Motylki”

Wychowawca
mgr Wioleta Czechowska
Fioletowe Motylki
Galeria grupyZakończenie roku szkolnego w Motylkach

23 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się Zakończenie Roku Szkolnego. Grupa Fioletowe Motylki wraz z rodzicami po części artystycznej przeniosła się do sali dzieci 4-letnich na wręczenie dyplomów, upominków oraz na słodki poczęstunek. W tak ważnej chwili zarówno dla dzieci, rodziców jak i pani wzruszeń nie brakowało. Jednak udało nam się sprostać zadaniu - Pani pogratulowała wszystkim dzieciom wręczając dyplomy, medale absolwentów oraz upominki. Rodzice podziękowali nauczycielce wręczając kwiaty, składając życzenia a następnie wszyscy razem zasiedliśmy do poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Na zakończenie odbyła się ostatnia sesja zdjęciowa uwieczniająca ostatnie spotkanie dzieci z grupy Fioletowe Motylki.

WYCIECZKA NA LODY

W piękną, słoneczną środę 18 czerwca "Fioletowe Motylki" korzystając z pogody wybrały się na lody. Pani dla wszystkich kupiła lody, po czym spacerkiem przeszliśmy na skwerek koło fontanny gdzie mogliśmy ze smokiem skosztować czekoladowe rożki. Po zjedzeniu lodów nastąpiła krótka sesja zdjęciowa, która uwieczniła nam mile spędzony czas w ostatnich dniach pobytu w przedszkolu.

DZIEŃ MAMY I TATY

Ze względu na wcześniejszą brzydką pogodę dzieci z grupy Fioletowe Motylki 11 czerwca zaprosiły swoich rodziców na uroczysty Dzień Mamy i Taty, który wyglądał inaczej niż zwykle. W sali odbyła się część artystyczna gdzie dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki, a na terenie wspólnie z rodzicami bawiliśmy się z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborene. Wszyscy odpowiednio przygotowani do świętowania czynnie uczestniczyli w zabawach po czym każdy mógł posilić się kiełbaską z grilla. Zabawy i radości dzieci i rodziców nie było końca. Wspólnie spędzony czas na terenie ogrodu przedszkolnego wszystkim przyniósł wiele radości i uśmiechu.

Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Dzieci z grupy Fioletowe Motylki 9 czerwca wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej gdzie mogły zapoznać się z budynkiem szkoły oraz wziąć udział w lekcji. Klasa II d wraz z wychowawczynią Panią Barbarą Kropidlowski bardzo ciepło nas przywitali piosenką, po czym mogliśmy zasiąść w ławkach i uczestniczyć w lekcji gdzie tematem przewodnim był rzeczownik. Pomogliśmy w rozwiązywaniu zadań, zaznaczaliśmy rzeczowniki w książce, nazywaliśmy zapisane na tablicy litery i proste wyrazy. Każdy z nas mógł pisać kreda po tablicy szlaczek z figur geometrycznych. Gdy usłyszeliśmy dzwonek razem ze starszymi kolegami wyszliśmy na przerwę, gdzie mogliśmy zobaczyć jak się spędza czas wolny. Po dzwonku wróciliśmy do klasy gdzie podziękowaliśmy Pani Basi i uczniom klasy II d za bardzo ciepłe i miłe przyjęcie oraz za to, że dzięki nim wiemy jak wygląda budynek szkoły, lekcja w klasie i przerwa. A najważniejsze jest to, że w szkole wcale nie jest aż tak źle. Jeszcze raz BARDZO DZIĘKUJEMY

XI Ogólnopolski tydzień bibliotek pod hasłem "CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA".

WYCIECZKA NA ŁĄKĘ

Warsztaty z rodzicami

Instrument

DZIEŃ KOBIET W MOTYLKACH

Nasza gra - Wędrówka po krajach Unii Europejskiej.

Zwiedzamy Dzierzgoń

Walentynki

Relaksacja

Myjemy zęby

Z wizytą w gabinecie stomatologicznym

Pierwsze zabawy na śniegu

Andrzejki

Zajęcia w DOK-u

ZABAWY W SALI

ZABAWY RUCHOWE

KAPELUSZ PANI JESIENI

DOM KULTURY

dzień chłopaka w Motylkach

Wycieczka na skrzyżowanie

Wycieczka do Posterunku Policji

Wróć

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu
Facebook