Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

feria zimiwe

Teatrzyk

Dnia 26 lutego 2010r. dzieci z naszego przedszkola na zakończenie ferii udały się do Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w Dzierzgoniu na bajkę pt \"Doktor Dolittle i przyjaciele\" w wykonaniu aktorów studia teatralnego ART-RE z Krakowa. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały teatrzyk w którym występowały zwierzęta zamieszkujące Afrykę. Na pewno dzieci wróciły do domu pełne miłych wrażeń.

Dzień otwarty w Przedszkolu

W dniu 18.02.2010r. w naszym Przedszkolu kolejny raz odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych wychowanków przedszkola.

Dzieci wspólnie z paniami i rodzicami uczestniczyły w zabawach ruchowych wzbogaconych przyborami i muzyką. Zabawy w kącikach zainteresowań pozwoliły dzieciom poznać salę. Spotkanie uświetniły warsztaty plastyczne podczas których rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonali "Zimowego ludka". Słodki poczęstunek sprawił dzieciom wiele radości.

To już koniec ferii zimowych!

W dniu 24.02.2010r. dzieci pożegnały feryjny czas zabawą, piosenką i pieczeniem kiełbasek przy ognisku na placu przedszkolnym.

Tego dnia po zabawach dowolnych w sali, dzieci ciepło się ubrały i wyszły na zabawy ruchowe na teren przedszkolny. Przy asyście pana Stefana rozpaliły duże ognisko. Każdy dostał długi kij, na który nabita była kiełbaska i upiekł ją w płomieniach ogniska. Pieczenie sprawiło dzieciom wiele radości, a samodzielnie upieczone kiełbaski maczane w ketchupie smakowały wyśmienicie. Kiedy już się dzieci posiliły wspólnie zaśpiewały Tęczowy hymn, Płonie ognisko a także Hej sokoły. Troszkę zmarznięte ale bardzo wesołe powróciły przedszkolaki do przedszkola.

Szkoda, że czas ferii za nami, ale już będziemy oczekiwać wakacji, gdyż pan Stefan obiecał, że na rozpoczęcie wakacji również rozpali nam ognisko i będziemy mogli samodzielnie smażyć kiełbaski.

Za pomoc w zorganizowaniu ogniska dla dzieci dziękujemy rodzicom: p. T. Waszczyszyn oraz p. T. Lipskiemu

opracowała: M. Szewczun, I. Nowak

Wróć