feria zimiwe

Teatrzyk

Dnia 26 lutego 2010r. dzieci z naszego przedszkola na zakończenie ferii udały się do Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w Dzierzgoniu na bajkę pt \"Doktor Dolittle i przyjaciele\" w wykonaniu aktorów studia teatralnego ART-RE z Krakowa. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały teatrzyk w którym występowały zwierzęta zamieszkujące Afrykę. Na pewno dzieci wróciły do domu pełne miłych wrażeń.


  

  Dzień otwarty w Przedszkolu

  W dniu 18.02.2010r. w naszym Przedszkolu kolejny raz odbył się Dzień Otwarty dla przyszłych wychowanków przedszkola.

  Dzieci wspólnie z paniami i rodzicami uczestniczyły w zabawach ruchowych wzbogaconych przyborami i muzyką. Zabawy w kącikach zainteresowań pozwoliły dzieciom poznać salę. Spotkanie uświetniły warsztaty plastyczne podczas których rodzice wraz ze swoimi pociechami wykonali "Zimowego ludka". Słodki poczęstunek sprawił dzieciom wiele radości.

  To już koniec ferii zimowych!

  W dniu 24.02.2010r. dzieci pożegnały feryjny czas zabawą, piosenką i pieczeniem kiełbasek przy ognisku na placu przedszkolnym.

  Tego dnia po zabawach dowolnych w sali, dzieci ciepło się ubrały i wyszły na zabawy ruchowe na teren przedszkolny. Przy asyście pana Stefana rozpaliły duże ognisko. Każdy dostał długi kij, na który nabita była kiełbaska i upiekł ją w płomieniach ogniska. Pieczenie sprawiło dzieciom wiele radości, a samodzielnie upieczone kiełbaski maczane w ketchupie smakowały wyśmienicie. Kiedy już się dzieci posiliły wspólnie zaśpiewały Tęczowy hymn, Płonie ognisko a także Hej sokoły. Troszkę zmarznięte ale bardzo wesołe powróciły przedszkolaki do przedszkola.

  Szkoda, że czas ferii za nami, ale już będziemy oczekiwać wakacji, gdyż pan Stefan obiecał, że na rozpoczęcie wakacji również rozpali nam ognisko i będziemy mogli samodzielnie smażyć kiełbaski.

  Za pomoc w zorganizowaniu ogniska dla dzieci dziękujemy rodzicom: p. T. Waszczyszyn oraz p. T. Lipskiemu

  opracowała: M. Szewczun, I. Nowak

  Wróć
  Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

  Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

  to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

  Sala
  Tęczowego Przedszkola
  w Dzierzgoniu
  2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu