Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Dzień Ziemi

W tym roku szkolnym postanowiliśmy po raz kolejny zorganizować w naszym przedszkolu uroczyste Obchody Dnia Ziemi. A dzień ten wyglądał następująco:

  • spotkanie wszystkich grup przedszkolnych w sali w celu uczestnictwa dzieci w grze planszowej p.t. „Pomagajmy Ziemi codziennie”, podczas, której dzieci utrwaliły nawyki ekologiczne. Po dotarciu do mety każda z grup otrzymała w nagrodę kwitnące kwiaty doniczkowe.
  • przemarsz dzieci po Dzierzgoniu z transparentami i ulotkami następującej treści: „oszczędzaj wodę", " segreguj śmieci”, „szanuj zieleń”, „oszczędzaj światło”, itp. Wszystkie przedszkolaki maszerowały z wiatraczkami w ręku, wykonanymi wspólnie z rodzicami w domu.
  • wykonanie przez dzieci dla rodziców zdrowych kanapek (krakersy z masłem i rzodkiewką, posypane rzeżuchą i szczypiorkiem wychodowanych w kąciku przyrody) – poczęstunek w holu przedszkola.
  • zachęcenie rodziców do założenia „Ekologicznych parapetowych ogródków w domu” – pokaz w holu przedszkola.

Organizatorki:
Lucyna Królikowska
Krystyna Szewczun

Wróć