top


Dzień Ziemi

W tym roku szkolnym postanowiliśmy po raz kolejny zorganizować w naszym przedszkolu uroczyste Obchody Dnia Ziemi. A dzień ten wyglądał następująco:

  • spotkanie wszystkich grup przedszkolnych w sali w celu uczestnictwa dzieci w grze planszowej p.t. „Pomagajmy Ziemi codziennie”, podczas, której dzieci utrwaliły nawyki ekologiczne. Po dotarciu do mety każda z grup otrzymała w nagrodę kwitnące kwiaty doniczkowe.
  • przemarsz dzieci po Dzierzgoniu z transparentami i ulotkami następującej treści: „oszczędzaj wodę", " segreguj śmieci”, „szanuj zieleń”, „oszczędzaj światło”, itp. Wszystkie przedszkolaki maszerowały z wiatraczkami w ręku, wykonanymi wspólnie z rodzicami w domu.
  • wykonanie przez dzieci dla rodziców zdrowych kanapek (krakersy z masłem i rzodkiewką, posypane rzeżuchą i szczypiorkiem wychodowanych w kąciku przyrody) – poczęstunek w holu przedszkola.
  • zachęcenie rodziców do założenia „Ekologicznych parapetowych ogródków w domu” – pokaz w holu przedszkola.

Organizatorki:
Lucyna Królikowska
Krystyna Szewczun


 Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu