DZIEŃ ZIEMI

Jak co roku w kwietniu obchodzony jest Dzień Ziemi. W tym roku szkolnym obchody tego święta przygotowały dzieci z grupy \"Jeżyki\" i \"Motylki\" przedstawiając inscenizację pt. \"EKO? KAPTUREK I EKOLOGIA\", która miała na celu dostrzeganie dodatnich i ujemnych zjawisk w otaczającym nas środowisku i wyciagnięcie z tego odpowiednich wniosków, poznanie ekologicznych sposobów wyrzucania śmieci oraz poznanie celów i sposobów segregowania odpadów.

Po obejrzeniu inscenizacji każda grupa zaprezentowała transparent z hasłem ekologicznym, z którym wszyscy wspólnie zrobiliśmy przemarsz ulicami naszego miasta wykrzykując nasze hasła, chcąc w ten sposób świętować urodziny naszej planety Ziemi oraz zwrócić uwagę mieszkańców Dzierzgonia na dbanie o środowisko. Po powrocie na teren przedszkolny każda grupa otrzymała prezenty za wykonanie transparentu, które zakupione zostały dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować rodzicom za przygotowanie strojów a Panu Wojciechowi Budzińskiemu za pomoc w uzyskaniu środków na zakup nagród oraz za odwiedziny naszego przedszkola w tak ważnym dla nas dniu.

Organizatorki:
Lucyna Królikowska
Wioleta Czechowska


 Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu