Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

DZIEŃ RÓŻOWY W TĘCZOWYM PRZEDSZKOLU W DZIERZGONIU

W tym roku WALENTYNKI przebiegały w naszym przedszkolu pod znakiem różowego koloru.

Chociaż Dzień Zakochanych kojarzy się z czerwienią to u nas związany był z różem : różowe serduszka, okulary, krawaty, ubrania dziewczynek i pań.

Kontynuacja programu „Tęczowa matematyka”- Dzień Różowy - rozpoczął się od konkursu układania puzzli „Różowe okulary”, a nagrodą za ich prawidłowe ułożenie były „zaczarowane” okulary przez które obserwowany świat staje się piękny, bo cały różowy.

Następnymi atrakcjami spotkania był taniec z różowym balonem, gdzie prym wiodły „Tygryski”, nauka tekstu i zabawa przy piosence pt. „Kup różowe okulary”.

Uświetnieniem tego dnia było wręczenie nagród grupom biorącym udział w konkursie plastycznym „Różowe serduszko”, w którym dzieci wykazały się nie tylko talentem manualnym, ale dużą wyobraźnią i inwencją twórczą.

Zespół edukacyjny:
Lucyna Królikowska
Patrycja Ptak
Iza Nowak
Małgorzata Szewczun

Wróć