Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

CZYTAJMY NASZYM DZIECIOM

W ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, dzieci z najstarszych grup Tęczowego Przedszkola odwiedziła Pani Elżbieta Lipska, kierownik Biblioteki Publicznej. Na spotkanie przybyła przebrana za Dobrą Czarownicę, zaś jej „niezwykły kapelusz” wypełniony był po brzegi cukierkami, co od razu wywołało zainteresowanie wśród naszych małych słuchaczy.

Przedszkolaki w skupieniu słuchały czytanej na głos bajki pt. „ Przygody Dobrej Czarownicy”. Na kilka minut przeniosły się w bajkowy świat, gdzie mogły odnaleźć to, co samo przeżywają oraz to, co napawa je niepokojem. A po wysłuchaniu utworu, wybrały sobie kilka innych bajeczek, spośród książek przyniesionych przez naszego gościa do przeczytania w sali podczas poobiedniego relaksu.

Dzieci często goszczą w Bibliotece Miejskiej. W dniach od 08 -15 maja w ramach „Tygodnia bibliotek w Polsce” uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych związanych z książką. Z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o pracy w czytelni, wspólnie oglądały i słuchały czytanych im bajek i baśni.

Wróć