CZYTAJMY NASZYM DZIECIOM

W ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, dzieci z najstarszych grup Tęczowego Przedszkola odwiedziła Pani Elżbieta Lipska, kierownik Biblioteki Publicznej. Na spotkanie przybyła przebrana za Dobrą Czarownicę, zaś jej „niezwykły kapelusz” wypełniony był po brzegi cukierkami, co od razu wywołało zainteresowanie wśród naszych małych słuchaczy.

Przedszkolaki w skupieniu słuchały czytanej na głos bajki pt. „ Przygody Dobrej Czarownicy”. Na kilka minut przeniosły się w bajkowy świat, gdzie mogły odnaleźć to, co samo przeżywają oraz to, co napawa je niepokojem. A po wysłuchaniu utworu, wybrały sobie kilka innych bajeczek, spośród książek przyniesionych przez naszego gościa do przeczytania w sali podczas poobiedniego relaksu.

Dzieci często goszczą w Bibliotece Miejskiej. W dniach od 08 -15 maja w ramach „Tygodnia bibliotek w Polsce” uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych związanych z książką. Z zainteresowaniem słuchały ciekawostek o pracy w czytelni, wspólnie oglądały i słuchały czytanych im bajek i baśni.


 Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu