„Czerwone Biedronki”

Wychowawca
mgr Małgorzata Bernacka
mgr Agnieszka Lewandowska
Czerwone Biedronki
Galeria grupyDyplom Przedszkolaka

Na zakończenie Roku Przedszkolnego "Czerwone Biedronki" otrzymały Dyplom Przedszkolaka.

Kiełbaski z grilla

Odwiedziny mamy Konrada

Mama Konrada odwiedziła naszą grupę i przeczytała dzieciom nteresująca książkę. Dzieci z zaciekawieniem słuchali tekstu czytanego utworu, Smakowały też dzieciom cukierki, którymi częstowała pani.

Urodziny Miłosza

Wizyta w Domu Kultury

Pani Sylwia Ż. zaprosiła dzieci do pracowni plastycznej w DOK. Tym razem nie na zajęcia plastyczne, ale słuchanie bajeczek, które nam czytała.

Smakowały nam lody

W bibliotece

Będąc w bibliotece oddaliśmy wypożyczone ksiązki, które wcześniej przeczytaliśmy. A Pani bibliotekarka Marta G. w ramach akcji "Czytajmy Dzieciom", przecztała książkę pt.: "Kuchenne Abecadło"

Czytamy bajki

Pani Małgosia M., mama Mai, odwiedziła naszą grupę i przeczytała dzieciom bajkę.

Kontynuacja Dnia Dziecka

W ramach kontynuacji Dnia Dziecka,dnia 15 czerwca dzieci korzystały z suchego basenu z kulami oraz mogły pobawić się na dmuchanym statk pirackim. Taka atrakcja sprawiła dzieciom wiele frajdy.

Zabawy badawcze

Urodziny Kubusia

Urodzinki Oliwii

Dnia 17 czerwca tak świętowala swoje 5-te Urodziny Oliwia F.

Zabawy na Podwórku Niva

Kolejny dzień bez zabawek.

Uroczystość z okazji Dnia Matki

W dniu tak ważnym, jak Dzień Mamy, przedszkolaki składały swoim Kochanym Mamom życzenia w postaci wierszy i piosenek. Zatańczyły do piosenki "Wiosenny bal" i wrę˜czyły wcześniej wykonane laurki. Nastę˜pnie zaprosiły swoje Mamy na kawkę˜, herbatkę˜ i słodki poczę˜stunek. Suto zastawiony stół, został zapewniony przez rodziców- jeszcze raz za to dziękujemy!

Warsztaty z rodzicami

Dnia 25 maja odbyły się warszty z rodzicami pod hasłem: "Zabawa z bajką". Spotkanie miało na celu integrację rodziców z dziećmi oraz nawiązanie większej wspópracy z rodzicami. Dzieci cieszyły się ze wsólnych zabaw z rodzicami w przedszkolu a mamy przypomniały sobie czasy ze swojego dzieciństwa i chętnie wcieliły się w rolę bohaterów

Zajęcia w Bibliotece Miejskiej

Wycieczka na łąkę

W piękny, słoneczny, majowy dzień wybraliśmy się na pobliską łąkę. Tam dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat roślin rosnących na łące oraz mieszkańców, czyli zwierząt i owdów spotykanych na łące. W ramach programu "Przeszkolni badacze", przedszkolaki przez lupy prowadziły obserwacje przyrodnicze. Z wycieczki przynieśliśmy różne rośliny i założyliśmy sobie "Zielnik".

Wiosenne zabawy w ogrodzie przedszkolnym

Sadzenie roślin

Tak sadziliśmy rośliny zielne i kwiatowe, które dzieci przyniosły z domu w Dniu Ziemi

Spacer po Dzierzgoniu

Podczas spaceru po mięście dzieci zwróciły uwagę na nazwy ulic ( słuchały ich nazw), charakterystyczne budowle, sklepy oraz punkty uslugowe. Zachęcono równiez dzieci do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Urodziny Mai

Wycieczka na wieś do gospodaratwa rolnego

Realizując podstawę programową p. Mariola i p. Małgosia zorganizowały dzieciom ze swoich grup wycieczkę edukacyjną na wieś do Nowca. Dzieci poznawały warunki życia zwierząt na wsi. Zostały wdrożone do zachowania bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami. Dzieci chętnie oglądały zabudowania gospodarcze i maszyny rolnicze. Pobyt w gospodarstwie zakończył się piknikiem na zielonej łące. Cała wycieczka sprawiła dzieciom wielką radość.

Dziękujemy Pani Elżbiecie za miłe przyjęcie i słodki poczęstunek.

W pracowni mistrza Gepetto

Spotkanie dzieci z grupy "Czerwone Biedronki" w sali dzieci "Zielone Żabki". Pani Mariola i Pani Małgosia w ciekawy sposób zapoznały dzieci z bajką pt. "Pinokio" - autor Carlo Collodi. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Czytajmy dzieciom". Niektóre fragmenty były czytane przez nauczycielki, a niektóre scenki przedstawione przez Panią Mariolę w inscenizacjach.

Dzieci miały okazję poznanie struktury drewna, niektórych narzędzi stolarskich i wyrobów rękodzieła ludowego z drewna.

Kącik przyrody

Tak wyglądał nasz kącik przyrody na powitanie wiosny! Urosła cebula, rzeżucha, zielone zboże, zakwitły kwiaty, po rostu zrobiło się zioelono.

Kącik Badacza

Zajączek w przedszkolu

DZIEŃ KOBIET

Dnia 8 marca dziewczynki też mialy swoje Święto!

Urodziny Kasi

Urodziny Borysa

Zielony kącik przyrody

Urodziny Jonasza

Urodziny Ani

Urodzinki Juliana i Denisa

Dnia 01 marca Julian S. obchodził swoje 4-te urodziny, zaś Denis R.  świętował 5-te urodziny!

Urodziny Antosi K.

W krainie figurolandii

Tak układaliśmy różne kompozycje z figur geometrycznych.

Wizyta pięciolatków

W ramach akcji "CZYTAJMY DZIECIOM",  pięciolatki z gr. " Niebieskie Smerfy" przedstawiły nam bajkę pt.: "Czerwony Kapturek". Pani Wiesia czytała tekst a dzieci zaprezentowały bajkę w postaci dramy.

Gra planszowa

Dzieci chętnie grają w grę planszową, którą zrobiliśmy samodzielnie.

Kącik matematyczny

W miesiącu lutym założyliśmy w naszej sali kącik matematyczny. Umieściliśmy w nim różne miarki i różnego rodzaju wagi. Dzieci oglądały i poznawały wagi, same ważyły różne przedmioty i dziliły się swoimi spostrzeżeniami.  A chętne dzieci ważyły się na wadze łazienkowej, okreslały też, kto waży najwięcej, a kto najmniej.

Smaczne i zdrowe- kanapki kolorowe

Tak samodzielnie przygotowywaliśmy sobie pyszny podwieczorek. Zrobione przez nas kolorowe kanapki zjedliśmy z wielkim apetytem.

Powiedział nam Bartek, że dziś Tłusty Czwartek!

Zwiedzanie kuchni w przedszkolu

Realizując temat "Jesteśmy samodzielni w kuchni" dzieci poznawały wyposażenie przedszkolnej kuchni. Nazywały urządzenia  służące do przygotowywania posiłków. Obserwowały panie kucharki podczas przygotowana obiadu, rozmawiały z kucharkami na temat posiłku, który jest przygotowywany, nazywały produkty i urządzenia potrzebne do jego wykonania.

Twórcze zabawy

Dnia 03 lutego w naszej grupie był dziń bez zabawek, dzieci bawiły się przedmiotami zgromadzonymi w "Skrzyni Skarbów". Takie zabawy rozwijają kreatywność oraz twórcze myślenie.

Urodziny Lenki i Weroniki

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka

Przedszkolaki składały swoim ukochanym babciom i najukochańszym dziadkom najlepsze życzenia w postaci wierszyków i piosenek. Wręczyły im wcześniej wykonane upominki i zaprosiły na poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

Zabawy badawcze

Podczas zabaw badawczych, dzieci oglądały przez lupy płatki śniegu. Sprawdzały, czy ten biały puszysty śnieg, naprawdę jest czysty? Poznawały również zjawisko topnienia i zamarzania.

Zimowe zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

W świątecznym nastroju

Kolędowanie z wolontariuszami

 Dnia 16 grudnia wolontariusze z Gimnazjum w Dzierzgoniu miło spędzali czas z dziećmi przedszkolnymi. Wspólnie kolędowali, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Również uczyli dzieci kolędy  "Przybieżeli do Betlejem". Już czekamy na kolejne takie spotkanie ze szkolną młodzieżą.

Tak pracujemy na języku angielskim.

Myjemy ząbki

Dzieci w ramach profilaktyki prozdrowotnej codziennie po posiłku szczotkują ząbki. Poznały już zasady dbania o własne zdrowie.

Z wizytą w Domu Kultury

Dzień Pluszowego Misia

Spotkanie z wolontariuszami z Gimnazjum

Zabawy z wiatrem

Pracujemy przy stolikach

Tak ładnie siedzimy po turecku w czasie zajęć

JESIENNY SPACEREK

Kto powiedział, że jesienią może być nudno? Z pewnością nie przedszkolaki. Dzieci z grupy "Czerwone Biedronki"wiedzą o tym, że każda pora roku ma swoje uroki. A spacer  w kaloszach jest frajdą, ponieważ w nich można wejśc w kałuże. Więc od czasu do czasu wychodzą na teren w nieprzemakalnych ubraniach oraz z parasolkami.

Urodzinki Lenki

Pasowanie na Przedszkolaka

Urodziny Konrada

Urodziny Karola

Dzień Przedszkolaka

Zajęcia adaptacyjne

Dnia 28.08.2015 r odbyły się zajęcia adaptacyjne w grupie; "Czerwone Biedronki" dla dzieci 3-4-letnich i ich rodziców. Miały na celu:

  • pokonywanie nieśmiałości i poczucia niepewności, przezwyciężanie strachu przed nowym otoczeniem;
  • nawiązanie kontaktu z nauczycielkami i innymi dziećmi w atmosferze zabawy i bezpieczeństwa;
  • stwarzanie sytuacji sprzyjających poznaniu przedszkola i jego personelu, nawiązywanie kontaktów interpersonalnych.
Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu