„Czerwone Biedronki”

Wychowawca
mgr Lucyna Królikowska
mgr Małgorzata Jabłońska
Czerwone Biedronki
Galeria grupyZakończenie roku w Pizzeri

Urodziny Kornelki

Urodziny Zosi

Urodziny Michalinki, Kamila, Filipa

Wystawa klocków LEGO

Urodziny Szymona

Uczymy się grać w zbijaka

Urodziny Zuzi

Dzień bez zabawek

Zajęcia logopedyczne

Urodziny Otylki

Zajęcia logopedyczne

Dzień Dziecka

1 czerwca razem ze wszystkimi dziećmi z Tęczowego Przedszkola świętowaliśmy DZIEŃ DZIECKA. Bawiliśmy się przy muzyce, jedliśmy pyszne kiełbaski, braliśmy udział w zawodach sportowych, rysowaliśmy pastelami na kartach zawieszonych na płocie. Jedliśmy również pyyyyyszne lody, za które dziękujemy bardzo Rodzicom naszej Michalinki!!!

Urodziny Natalki

Dzień Matki

Wycieczka do Jerzwałdu

Dzień Czerwony

Urodziny Ady

Wycieczka do biblioteki

Czerwone Biedronki na wiosennej łące

Omawiając temat "Majowa łąka" wybraliśmy się na wycieczkę na łąkę. Chociaż szliśmy daleko, to nas nogi "wcale" nie bolały. Na łące szukaliśmy owadów, kwiatów, obserwowaliśmy małego żuczka. Owocem naszej wycieczki były piękne prace plastyczne: owady z kółek origami, osy z rolek po papierze a także łąka narysowana kredkami na papierrze ściernym. Dziękujemy rodzicom Wojtka G. za zakupienie papieru ściernego, który wykorzystaliśmy do zajęć plastycznych.

Zabawy na placu

Poznajemy zwyczaje pszczół

Urodziny Pawełka

Urodziny Mai i Mateusza

Urodziny Emilki

Zajączek w Przedszkolu

Urodziny Mikołaja

Warsztaty z rodzicami

Dzień Kobiet

Wiosenne warsztaty w DOK-u

Sadzimy cebulę

Robimy surówkę

Robimy kanapki

Poznajemy przedszkolną kuchnię

Ciastka z masy mączno-solnej

Urodziny Wojtusia

Urodziny Konrada

Urodziny Igora i Julka

Malujemy na płótnie

Grosik dla zwierzaka

Zajęcia otwarte

29 stycznia 2015 roku w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Były to zajęcia logopedyczne pt. „Zabawy z wężem”. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w zabawach ortofonicznych, oddechowych, ćwiczeniach słuchowych oraz w pracy graficznej. Zajęcia miały na celu pokazać rodzicom w jaki sposób można zainteresować dziecko ćwiczeniami nad poprawną wymową, a także ocenić aktywność swojej pociechy podczas zajęć. Obserwacji podlegała również zaradność dziecka podczas zabaw zespołowych oraz udzielenie sobie odpowiedzi na pytanie:Czy moje dziecko potrafi skupić uwagę podczas zajęć?

Mamy nadzieję, że zajęcia pozwoliły zaobserwować swoje dziecko wśród rówieśników oraz miały okazję przekonać Państwa jak ważny jest okres przedszkolny w życiu Waszego dziecka, jak wiele już potrafi zrobić i jak wiele już się nauczyło.

Rodzicom dziękujemy za tak liczne przybycie
Małgorzata Jabłońska
Lucyna Królikowska

Dzień Babci i Dziadka

Urodziny Pawełka

Urodziny Jonasza

Urodziny Marty

Święta, Święta!

Spotkanie z Mikołajem

Jasełka

Dzień pluszowego misia

Wizyta wolontariuszy

Koncert gitarowy

Urodziny Judytki

Urodziny Gabrysia

Dbamy o zęby

Zajęcia plastyczne w DOK-u

Spotkanie z Policjantem

Kartonowe domki

Realizując temat „To jest mój dom” zbudowaliśmy w naszej Sali „Kartonowe miasto”. Najpierw kolorowaliśmy dachy na różne kolory a później dorysowywaliśmy okna i drzwi. Bawiliśmy się super!!!. Dziękujmy mamie naszej Otylki za kartony.

Projektujemy suknię "Pani Jesieni"

Urodziny Piotrusia

DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2014r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla naszych chłopców – prezenty niespodzianki – medale z napisem „Dla super chłopaka”, lizaki a także zaśpiewały z tej okazji „Sto lat”. Po wręczeniu prezentów bawiliśmy się przy muzyce.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Tradycja naszego Przedszkola stało się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci, które nie były pasowane w zeszłym roku, w Pomarańczowych Tygryskach pasowane zostały w tym roku, a my wszyscy – cała nasza grupa zostaliśmy pasowani na „Czerwone Biedronki”. Każdy z nas ubrany w kolor naszej grupy otrzymał dyplom „Hura jestem już w biedronkach” oraz złożył przyrzeczenie, pod którym podpisał się – stawiając odcisk swojego palca na sylwecie biedronki.

Owoce

Uczymy się wycinać

Zabawy w piaskownicy

Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu