Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu


„Czerwone Biedronki”

Wychowawcy
mgr Lucyna Królikowska
mgr Małgorzata Jabłońska
Czerwone Biedronki
Galeria grupy

Zakończenie roku w Pizzeri
Urodziny Kornelki
Urodziny Zosi
Urodziny Michalinki, Kamila, Filipa
Wystawa klocków LEGO
Urodziny Szymona
Uczymy się grać w zbijaka
Urodziny Zuzi
Dzień bez zabawek
Zajęcia logopedyczne
Urodziny Otylki
Zajęcia logopedyczne
Dzień Dziecka

1 czerwca razem ze wszystkimi dziećmi z Tęczowego Przedszkola świętowaliśmy DZIEŃ DZIECKA. Bawiliśmy się przy muzyce, jedliśmy pyszne kiełbaski, braliśmy udział w zawodach sportowych, rysowaliśmy pastelami na kartach zawieszonych na płocie. Jedliśmy również pyyyyyszne lody, za które dziękujemy bardzo Rodzicom naszej Michalinki!!!

Urodziny Natalki
Dzień Matki
Wycieczka do Jerzwałdu
Dzień Czerwony
Urodziny Ady
Wycieczka do biblioteki
Czerwone Biedronki na wiosennej łące

Omawiając temat "Majowa łąka" wybraliśmy się na wycieczkę na łąkę. Chociaż szliśmy daleko, to nas nogi "wcale" nie bolały. Na łące szukaliśmy owadów, kwiatów, obserwowaliśmy małego żuczka. Owocem naszej wycieczki były piękne prace plastyczne: owady z kółek origami, osy z rolek po papierze a także łąka narysowana kredkami na papierrze ściernym. Dziękujemy rodzicom Wojtka G. za zakupienie papieru ściernego, który wykorzystaliśmy do zajęć plastycznych.

Zabawy na placu
Poznajemy zwyczaje pszczół
Urodziny Pawełka
Urodziny Mai i Mateusza
Urodziny Emilki
Zajączek w Przedszkolu
Urodziny Mikołaja
Warsztaty z rodzicami
Dzień Kobiet
Wiosenne warsztaty w DOK-u
Sadzimy cebulę
Robimy surówkę
Robimy kanapki
Poznajemy przedszkolną kuchnię
Ciastka z masy mączno-solnej
Urodziny Wojtusia
Urodziny Konrada
Urodziny Igora i Julka
Malujemy na płótnie
Grosik dla zwierzaka
Zajęcia otwarte

29 stycznia 2015 roku w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Były to zajęcia logopedyczne pt. „Zabawy z wężem”. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w zabawach ortofonicznych, oddechowych, ćwiczeniach słuchowych oraz w pracy graficznej. Zajęcia miały na celu pokazać rodzicom w jaki sposób można zainteresować dziecko ćwiczeniami nad poprawną wymową, a także ocenić aktywność swojej pociechy podczas zajęć. Obserwacji podlegała również zaradność dziecka podczas zabaw zespołowych oraz udzielenie sobie odpowiedzi na pytanie:Czy moje dziecko potrafi skupić uwagę podczas zajęć?

Mamy nadzieję, że zajęcia pozwoliły zaobserwować swoje dziecko wśród rówieśników oraz miały okazję przekonać Państwa jak ważny jest okres przedszkolny w życiu Waszego dziecka, jak wiele już potrafi zrobić i jak wiele już się nauczyło.

Rodzicom dziękujemy za tak liczne przybycie
Małgorzata Jabłońska
Lucyna Królikowska

Dzień Babci i Dziadka
Urodziny Pawełka
Urodziny Jonasza
Urodziny Marty
Święta, Święta!
Spotkanie z Mikołajem
Jasełka
Dzień pluszowego misia
Wizyta wolontariuszy
Koncert gitarowy
Urodziny Judytki
Urodziny Gabrysia
Dbamy o zęby
Zajęcia plastyczne w DOK-u
Spotkanie z Policjantem
Kartonowe domki

Realizując temat „To jest mój dom” zbudowaliśmy w naszej Sali „Kartonowe miasto”. Najpierw kolorowaliśmy dachy na różne kolory a później dorysowywaliśmy okna i drzwi. Bawiliśmy się super!!!. Dziękujmy mamie naszej Otylki za kartony.

Projektujemy suknię "Pani Jesieni"
Urodziny Piotrusia
DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2014r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla naszych chłopców – prezenty niespodzianki – medale z napisem „Dla super chłopaka”, lizaki a także zaśpiewały z tej okazji „Sto lat”. Po wręczeniu prezentów bawiliśmy się przy muzyce.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Tradycja naszego Przedszkola stało się pasowanie na przedszkolaka. Dzieci, które nie były pasowane w zeszłym roku, w Pomarańczowych Tygryskach pasowane zostały w tym roku, a my wszyscy – cała nasza grupa zostaliśmy pasowani na „Czerwone Biedronki”. Każdy z nas ubrany w kolor naszej grupy otrzymał dyplom „Hura jestem już w biedronkach” oraz złożył przyrzeczenie, pod którym podpisał się – stawiając odcisk swojego palca na sylwecie biedronki.