top


„Czerwone Biedronki”

Wychowawca
mgr Agnieszka Lewandowska
Czerwone Biedronki
Galeria grupyDzień Mamy

26.05 w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Dzieci przy pomocy tatusiów oraz wychowawców grupy nauczyły się pięknych wierszy i zaśpiewały kilka piosenek, zatańczyły również dla swoich Mam taniec "Chocolate" i rozdały upominki. Po części artystycznej dzieci wraz z Mamusiami mogły usiąść do słodkiego poczęstunku. To było duże przeżycie dla Naszych Biedronek

Zajęcia w Bibliotece Publicznej w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

15.05 nasza grupa wzięła udział w akcji "Czytanie łączy pokolenia" XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Pani Elżbieta Lipska zaprosiła nasze przedszkolaki na zajęcia, w których dzieci miały okazję obejrzeć bibliotekę, zobaczyć najstarszą książkę znajdująca się w Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu, a także największą książkę jaką posiada. Dzieci miały okazję również posłuchać wierszy czytanych przez pana Marka Kurkiewicza

Mamy Cię zajączku

Dzień babci i dziadka

Zabawa w teatr

Dzieci z naszej grupy bardzo chętnie bawiły się w wystawianie tetrzyku. Wymyślały przeróżne historie, bawiły się pacynkami, kukiełkami. Taka zabawa sprawiała im ogromną radość

Smerfny Dzień - odwiedziny Smerfetki

W kwietniu odwiedziła naszą grupę Smerfetka wraz z uczniami Gimnazjum im.Jana Pawła II , która przygotowała dla dzieci wiele ciekawych zabaw, konkurencji oraz słodką niespodziankę. Nasza grupa "Czerwonych Biedronek" oraz grupa "Niebieskich Smerfów" projektowała wioskę Smerfów. Kolorowaliśmy postacie, przyklejaliśmy na szary papier i rysowaliśmy wioskę Smerfów. Naszym zadaniem było również zastanowienie się nad tym, jak można powstrzymać Gargamela od napaści na wioskę Smerfów. Każdy miał szansę na przedstawienie swojego pomysłu. Po wspólnych zabawach Smerfetka rozdała dzieciom słodką niespodziankę oraz zrobiła z dziećmi pamiątkowe zdjęcia.

Zabawy na powietrzu

Mecz piłki nożnej 28.03.2014r.

28.03.2014 r. w hali sportowej odbył się mecz piłki nożnej dziewczynek i chłopców z grup „Czerwone Biedronki” oraz „Żółte Pszczółki”. Celem głównym meczu było promowanie zdrowego stylu życia oraz czynne uczestniczenie w sporcie.

Spotkanie w hali sportowej rozpoczęło się od obejrzenia hali sportowej i zaznajomienia się z tym miejscem przez dzieci. Kolejnym etapem było przywitanie się z panem trenerem, który przybliżył nam zasady gry w piłkę nożną oraz podzielił dzieci na drużyny.

Pierwszy mecz rozpoczął się od gry dziewczynek. Grupa „Czerwone Biedronki” na grupę „Żółte Pszczółki”. Mecz ten był dla niektórych dziewczynek ogromnym wyzwaniem i świetną zabawą dla wszystkich. Kolejnym etapem był mecz chłopców. Po zakończonych meczach każdy miał szansę zagrania w piłkę a celowanie piłką do bramki. Spotkanie w hali sportowej zakończyło się ogłoszeniem wyników-remis, rozdaniem nagród i dyplomów oraz pogratulowaniem zawodnikom za dobrą zabawę. Dzieci także podziękowały panu trenerowi, który przybliżył im zasady gry piłki nożnej oraz sędziował w meczach.

Myjemy ząbki

Walentynki

14.02.2014r. przedszkolaki z naszej grupy wykonały serduszka-walentynki dla rodziców. Wycinały serduszka, odbijały na nich swoję rączki przy pomocy nauczyciela.

Pogadanka z panią pielęgniarką

12.02.2014r. nasza grupa odwiedziła przedszkolaki w Szkole Podstawowej. Zostaliśmy zaproszeni przez grupę "Zielone Żabki" na pogadankę z panią pielęgniarką. Dowiedzieliśmy się jak dbać o higienę osobistą, mogliśmy zobaczyć jak należy poprawnie myć zęby, otrzymaliśmy również kolorowanki oraz ulotki dotyczące higieny osobistej.

Lepimy bałwana

Zabawy na śniegu

Zabawy w sali

Rysujemy węglem

Ubieramy choinkę

ROBIMY ŁAŃCUCH NA CHOINKĘ ORAZ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Zajęcia plastyczne w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

Dzieci z grupy "CZERWONE BIEDRONKI" odwiedziły Dzierzgoński Ośrodek Kultury. Obejrzały wystawę prac dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne w DOK-u. Nasze czterolatki również brały udział w zajęciach plastycznych, w których głównym materiałem plastycznym były liście. Prace były pełne fantazji i wyobraźni.

Małe kino w Bibliotece Publicznej w Dzierzgoniu

Dzieci obejrzały bajkę pt. "Rudolf czerwononosy Renifer".

Dzień Chłopca

Nasze zabawy i zajęcia

Ach... ten podwieczorek

Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu