top


„Błękitne Rybki”

Wychowawca
mgr Lucyna Królikowska
mgr Małgorzata Jabłońska
Błękitne Rybki
Galeria grupyRybki w Teatrze

Zielona nocka w przedszkolu

Spartakiada lekkoatletyczna w Gimnazjum

Lekcja Mali Koderzy z klasą III

Zakończenie realizacji Programu PRZYJACIELE ZIPPIEGO

Lekcja w klasie pierwszej

Rybki na zajęciach w DOK

Dzień Dziecka

BIEG PAPIESKI

DZIEŃ MAMY

Dzień Unii Europejskiej

Zajęcia muzyczne w DOK

Robimy mydełka

Rybki na łące

Wyjazd do teatru

Baśnie Braci Grimm w Sztumskim Centrum Kultury

Wielkanocny zajączek

ZAJĘCIA EUROPEJSKIE W RTI - poznajemy Włochy

Zajęcia otwarte dla rodziców

Piasek kinetyczny

Mama Michalinki czyta książkę

Już kolejna mama odwiedziła nas w przedszkolu w celu przeczytania  książki. Tym razem mama Michalinki- pani Sylwia Żelesławska przeczytała nam książkę pt. „Proszę mnie przytulić”, przyniosła nam wafle, które maczaliśmy w pysznym miodzie i zjadaliśmy jak niedźwiadki.  Dostaliśmy w prezencie od mamy a właściwie od Babci naszej Michalinki niedźwiadki, które mają teraz swoje miejsce w kąciku lalek. Dziękujemy za wspaniale spędzony czas i prezenty.

Odwiedziny wolontariuszy

W sali

Młodzież z Technikum czyta bajki

W poniedziałek 06.03 odwiedzili nas uczniowie kl I Technikum: Karolina Różańska, Karolina Solka, Gosia Lewandowska, Dominik Figura wraz z wych. p. Dorotą Łastowską. Goście przeczytali nam książkę pt. " Koszmarny Karolek choruje" oraz "Katar". Dziękujemy za mile spędzony czas.

Spotkanie z Ornitologiem

Odwiedził nas ornitolog, który zaprezentował nam prezentację multimedialmą pt. "Ptaki wokół nas" - jest to nagroda za udział w konkursie "Ptaki w mojej okolicy", na który wykonaliśmy piękny karmnik dla ptaków.

Lekcja informatyki

17 lutego byliśmy w Szkole Podstawowej na lekcji informatyki. Pani Mariola Hrynkiewicz i Pani Ewa Napora wraz z dziećmi z klasy pierszej pokazały nam jak w komputerze nie używając kredek narysować bałwanka. Dziękujemy Pani Marioli i Pani Ewie za miłe i ciepłe przyjęcie.

Pingwiny z butelek

Na zaproszenie mamy Michalinki Pani Sylwii Żelesławskiej byliśmy w DOK na zajęciach plastycznych. Zrobiliśmy SUPER pingwiny, którymi udekorowaliśmy hol Tęczowego Przedszkola.

 

 

Zabawa z wolontariuszami

Dzień Kobiet

Marzec, marze pięknie się wystroił.
W kole, w kole między dziećmi stoi.
I gromadkę uśmiechniętą
pyta jakie dzisiaj święto?
Zapamiętaj sobie - dzisiaj jest Dzień Kobiet!

Marzec, marzec wyjął grosik srebrny.
Teraz, teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł
kupić kwiat na Święto Kobiet.
Zapamiętaj sobie – Dzisiaj jest Dzień Kobiet!

Tłusty Czwartek

Serdecznie dziękujemy pani Justynie Kaliszewskiej- mamie Emilki za słodziutkie chruściki, które przygotowała dla całej naszej grupy z okazji "Tłustego czwartku". Było pysznie!

 

 

Przyjaciele Zippiego

Od dawna wiadomo, jak ważna jest promocja zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku przedszkolnym, która kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. W naszej grupie w tym roku szkolnym wdrożono specjalny program międzynarodowy "Przyjaciele Zippiego" uczący różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonalący relacje dzieci z innymi ludźmi. Treści programu nie koncentrują się na dzieciach z konkretnymi problemami czy trudnościami, ale promują zdrowie emocjonalne wszystkich małych dzieci. Jednym z charakterystycznych elementów w trakcie realizacji, jest hodowla patyczaka, nad którym dzieci sprawują opiekę i dbają o zaspokajanie jego potrzeb. Obecnie zrealizowaliśmy 3 kręgi tematyczne, które każde zawierało 4 spotkania. Omówiliśmy problem złych emocji i sposoby radzenia sobie z nimi. Nauczyliśmy się rozmawiać o swoich problemach oraz słuchać innych, co mają do powiedzenia. Rozmawiamy także  na temat przyjaźni- wiemy jakie są sposoby kiedy poczujemy się samotni i odrzuceni. Przed nami jeszcze wiele ciekawych zagadnień, które z pewnością warto poruszyć, aby dowiedzieć się więcej o samym sobie.

 

 

Rodzice czytają dzieciom

W czwartek odwiedziła nas mama Zosi - pani Joanna Płączyńska, która przedstawiła nam plakat "Dlaczego warto czytać" oraz przeczytała nam książkę ze swojego dzieciństwa.

Dziękujemy pani Asi i Zosi za piękne zakładki do książek, które specjalnie dla nas wykonały w domu.

Wolontariusze w naszej grupie

Domki z piernika

Dziękujemy pani Bogusi Amling - mamie naszego Mikołaja za domki z piernika, których składanie przyniosło nam wiele radości i mnóstwo fraidy. Zapach piernikowych domków wprowadził nas w świąteczny nastrój.

Czekając na Mikołaja

Malujemy liski- zajęcia w DOK

Dzień Pluszowego Misia

Zabawy na śniegu

Zajęcia w DOK

LEŚNE DUSZKI I GRZYBY

Od pewnego czasu przygotowywaliśmy się do inscenizacji „Leśne duszki i grzyby”. We wtorek 15.11.2016 nadszedł dzień, w którym zaprosiliśmy na kameralne  przedstawienie miłych gości-przedszkolaki z naszego przedszkola. Choć krótki, wszystkim występ bardzo się podobał, o czym świadczyły brawa. Był to bardzo miły przerywnik w ciągu dnia.

Zdrowe kanapki

Zajęcia europejskie

Zajęcia plastyczne w DOK

Owocowe obrazki

Dzień Chłopaka

Zabawy z Wolontariuszkami z Gimnazjum

Urodziny w grupie

Bezpieczny przedszkolak

Jesienny spacer do parku

Pierwsze dni w 6-latkach

Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu