top


„Błękitne Rybki”

Wychowawca
mgr Lucyna Królikowska
mgr Małgorzata Jabłońska
Błękitne Rybki
Galeria grupyWycieczka do DINOPARKU w Malborku

Urodziny Michalinki

Urodziny Zosi

IV wyjazd do Parku Technologicznego w Elblągu

17 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym pojechaliśmy na zajęcia w laboratorium. Tym razem doświadczaliśmy jak powstają bąbelki. Dowiedzieliśmy się jakie istnieją gazy, którymi możemy wypełnić np. balon. W części praktycznej odmierzaliśmy ocet oraz sodę, które w reakcji napompowały założoną przez nas rękawiczkę na naczyniu.  Zajęcia były jak zawsze fascynujące. Dzięki w miarę systematycznym wyjazdom, poszerzyła się nasza wiedza, mogliśmy choć na chwilę wcielić się w rolę małego chemika, a także obserwować i doświadczać czegoś co dotąd nam było nieznane.

Małgorzata Jabłońska

Lucyna Królikowska

 

 

Urodziny Kornelki

Urodziny Szymona

Urodziny Zuzi

Zajęcia logopedyczne z grupą

Dzień Mamy

Urodziny Otylki

Dżdżownica z materiałów zgromadzonych w Skrzyni skarbów

Ślimaczek wykonany w DOK

Wycieczka do Biblioteki

Urodziny Ady

Wizyta w pracowni plastycznej u mamy Michalinki

W czwartek nasza grupa była w DOK w pracowni plastycznej. Mama Michalinki p. Sylwia przygotowała dla nas wiele atrakcji:

 • dowiedzieliśmy się jak "zabarwić" na sucho sól;
 • oklejaliśmy sylwety rybek solą zabarwioną przy pomocy kredy;
 • zwiedzaliśmy wystawę malarską;
 • a także p. Sylwia przeczytała nam bajkę pt. "Tupcio Chrupcio jest kłamczuszkiem".

Dziękujemy bardzo p. Sylwii za kolejy fajnie spędzony czas.

 

 

Dzień Dawcy Szpiku spotkanie z przedstawicielami fundacji

Ekologiczne warcaby

Urodziny Pawełka

III wyjazd do Parku Technologicznego w Elblągu

22 kwietnia po raz trzeci wyruszyliśmy do Elbląskiego Parku Technologicznego. Tym razem tematem głównym było wykonanie mlecznej tęczy. Kiedy dotarliśmy na miejsce nie mogliśmy doczekać się zajęć. Systematyczne wizyty w laboratorium sprawiają, że czujemy się dobrze w nowym miejscu i wiemy jak poruszać się po budynku. Ale to nie wszystko; wiemy także jak musimy wyglądać i co na siebie włożyć, żeby przekroczyć próg sali, w której eksperymentujemy. Jesteśmy także świadomi, że należy być bardzo ostrożnym kiedy rozpoczynamy doświadczenie. Staramy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa, aby nasze działania były powodem do radości.

                                                                                             M. Jabłońska  L. Królikowska

Ptaki z pasków papieru

Urodziny Emilki

Urodziny Mai i Mateusza

Zdrowe kanapki

Smerfy i Rybki na podwórku Nivea

Prezenty od zajączka

Wiosenne zajęcia w DOK

Urodziny Mikołaja

II wyjazd do Parku Technologicznego w Elblągu już za nami!

W piątek 18 marca po raz drugi wybraliśmy się do Elbląskiego Parku Technologicznego. Tym razem mogliśmy zapoznać się z pracą laboranta od strony praktycznej. Ubrani w piękne, białe fartuchy, leżące na nas jak ulał, przystąpiliśmy do stworzenia lampy-lawy. Wykonując bardzo precyzyjnie kolejne czynności, udało się nam uzyskać upragniony efekt. Każdy z nas podziwiał wytwór swojej pracy, zastanawiając się jakie „czary” zostały do tego użyte?! Jesteśmy wspaniali, teraz możemy w domu z pomocą rodziców wykonać taką lampę i podziwiać unoszące się w środku bąbelki.

Dzień Kobiet

Zielony kącik przyrody

Zajęcia logopedyczne

Urodziny Wojtka

ZNAJOMI DINOZAURÓW - warsztaty z paleontologiem z muzeum w Poznaniu

Urodziny Juliana

Urodziny Igora

Urodziny Konrada

Konkurs "Rodzina to siła"

Dzień Babci i Dziadka

Zajęcia plastyczne w Domu Kultury

Zabawy na śniegu

Wycieczka do Elbląga

Kolędowanie z wolontariuszami Gimnazjum

Urodziny Jonasza

Podwórko NIVEA już otwarte!

Zajęcia plastyczne w DOK

Zabawy z Misiem

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE NA MIESIĄC GRUDZIEŃ 2015

TEMATY KOMPLEKSOWE:

 1. TUTAJ ROSŁY PAPROCIE.
 2. MIKOŁAJKI.
 3. MOJA RODZINA.
 4. ŚWIĘTA TUŻ-TUŻ.
 5. ZEGARY, ZEGARKI, CZAS.

  DZIECKO:

  -wie, na czym polega praca górnika

  -wie, jak wygląda odświętny strój górnika

  - wymienia członków swojej najbliższej rodziny oraz ich imiona

  - wymienia obowiązki i zainteresowania poszczególnych członków rodziny

  - wymienia nazwy domowych urządzeń elektrycznych

  - ma poczucie przywiązania do rodziny

  - dobiera obiekty w kolekcje według ich przeznaczenia lub miejsca, gdzie się zwykle znajdują i do czego są przeznaczone

  - stosuje w praktyce technikę pasteli olejnych- zna tradycje Mikołajkowe

  - wymienia tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, w tym m.in. zwyczaj obdarowywania prezentami

  - wymienia nazwy i kolory poszczególnych części garderoby Mikołaja

  - podaje nazwy ozdób choinkowych

  - bierze aktywny udział w ubieraniu choinki

  - wyjaśnia znaczenie słowa: wigilia

  - wykonuje kartę świąteczną

  - wymienia dawne i obecne sposoby odmierzenia czasu, wypowiada się na temat mechanizmów działania zegarów

  - utrwala rozumienie pojęć: dzień i noc, oraz nazwy pór roku

  - podaje informacje na temat wyglądu i sposobu działania poszczególnych zegarów, rozpoznaje i nazywa różne rodzaje zegarów.

Wystawa w DOK

NASZE MIASTO

Dbamy o zdrowie

Urodziny Piotrusia

Sałatka owocowa

Dzień Chłopca

Jesienny spacer po parku

Poznajemy znaki drogowe

Rybki na I spotkaniu z Panią Muzyką

Pierwsze dni w Przedszkolu

Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu
Facebook