„Błękitne Rybki”

Urodziny Michalinki

Urodziny Zosi

IV wyjazd do Parku Technologicznego w Elblągu

17 czerwca po raz ostatni w tym roku szkolnym pojechaliśmy na zajęcia w laboratorium. Tym razem doświadczaliśmy jak powstają bąbelki. Dowiedzieliśmy się jakie istnieją gazy, którymi możemy wypełnić np. balon. W części praktycznej odmierzaliśmy ocet oraz sodę, które w reakcji napompowały założoną przez nas rękawiczkę na naczyniu.  Zajęcia były jak zawsze fascynujące. Dzięki w miarę systematycznym wyjazdom, poszerzyła się nasza wiedza, mogliśmy choć na chwilę wcielić się w rolę małego chemika, a także obserwować i doświadczać czegoś co dotąd nam było nieznane.

Małgorzata Jabłońska

Lucyna Królikowska

Urodziny Kornelki

Urodziny Szymona

Urodziny Zuzi

Zajęcia logopedyczne z grupą

Dzień Mamy

Urodziny Otylki

Dżdżownica z materiałów zgromadzonych w Skrzyni skarbów

Ślimaczek wykonany w DOK

Wycieczka do Biblioteki

Urodziny Ady

Wizyta w pracowni plastycznej u mamy Michalinki

W czwartek nasza grupa była w DOK w pracowni plastycznej. Mama Michalinki p. Sylwia przygotowała dla nas wiele atrakcji:

• dowiedzieliśmy się jak "zabarwić" na sucho sól;
  • oklejaliśmy sylwety rybek solą zabarwioną przy pomocy kredy;
  • zwiedzaliśmy wystawę malarską;
  • a także p. Sylwia przeczytała nam bajkę pt. "Tupcio Chrupcio jest kłamczuszkiem".

Dziękujemy bardzo p. Sylwii za kolejy fajnie spędzony czas.

Dzień Dawcy Szpiku spotkanie z przedstawicielami fundacji

Ekologiczne warcaby

Urodziny Pawełka

III wyjazd do Parku Technologicznego w Elblągu

22 kwietnia po raz trzeci wyruszyliśmy do Elbląskiego Parku Technologicznego. Tym razem tematem głównym było wykonanie mlecznej tęczy. Kiedy dotarliśmy na miejsce nie mogliśmy doczekać się zajęć. Systematyczne wizyty w laboratorium sprawiają, że czujemy się dobrze w nowym miejscu i wiemy jak poruszać się po budynku. Ale to nie wszystko; wiemy także jak musimy wyglądać i co na siebie włożyć, żeby przekroczyć próg sali, w której eksperymentujemy. Jesteśmy także świadomi, że należy być bardzo ostrożnym kiedy rozpoczynamy doświadczenie. Staramy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa, aby nasze działania były powodem do radości.

M. Jabłońska  L. Królikowska

Ptaki z pasków papieru

Urodziny Emilki

Urodziny Mai i Mateusza

Zdrowe kanapki

Smerfy i Rybki na podwórku Nivea

Prezenty od zajączka

Wiosenne zajęcia w DOK

Urodziny Mikołaja

II wyjazd do Parku Technologicznego w Elblągu już za nami!

W piątek 18 marca po raz drugi wybraliśmy się do Elbląskiego Parku Technologicznego. Tym razem mogliśmy zapoznać się z pracą laboranta od strony praktycznej. Ubrani w piękne, białe fartuchy, leżące na nas jak ulał, przystąpiliśmy do stworzenia lampy-lawy. Wykonując bardzo precyzyjnie kolejne czynności, udało się nam uzyskać upragniony efekt. Każdy z nas podziwiał wytwór swojej pracy, zastanawiając się jakie „czary” zostały do tego użyte?! Jesteśmy wspaniali, teraz możemy w domu z pomocą rodziców wykonać taką lampę i podziwiać unoszące się w środku bąbelki.

Dzień Kobiet

Zielony kącik przyrody

Zajęcia logopedyczne

Urodziny Wojtka

ZNAJOMI DINOZAURÓW - warsztaty z paleontologiem z muzeum w Poznaniu

Urodziny Juliana

Urodziny Igora

Urodziny Konrada

Konkurs "Rodzina to siła"

Zajęcia plastyczne w Domu Kultury

Zabawy na śniegu

Wycieczka do Elbląga

Kolędowanie z wolontariuszami Gimnazjum

Urodziny Jonasza

Podwórko NIVEA już otwarte!

Zajęcia plastyczne w DOK

Zabawy z Misiem

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE NA MIESIĄC GRUDZIEŃ 2015

TEMATY KOMPLEKSOWE:

1. TUTAJ ROSŁY PAPROCIE.
  2. MIKOŁAJKI.
  3. MOJA RODZINA.
  4. ŚWIĘTA TUŻ-TUŻ.
  5. ZEGARY, ZEGARKI, CZAS.

DZIECKO:

-wie, na czym polega praca górnika

-wie, jak wygląda odświętny strój górnika

- wymienia członków swojej najbliższej rodziny oraz ich imiona

- wymienia obowiązki i zainteresowania poszczególnych członków rodziny

- wymienia nazwy domowych urządzeń elektrycznych

- ma poczucie przywiązania do rodziny

- dobiera obiekty w kolekcje według ich przeznaczenia lub miejsca, gdzie się zwykle znajdują i do czego są przeznaczone

- stosuje w praktyce technikę pasteli olejnych- zna tradycje Mikołajkowe

- wymienia tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia, w tym m.in. zwyczaj obdarowywania prezentami

- wymienia nazwy i kolory poszczególnych części garderoby Mikołaja

- podaje nazwy ozdób choinkowych

- bierze aktywny udział w ubieraniu choinki

- wyjaśnia znaczenie słowa: wigilia

- wykonuje kartę świąteczną

- wymienia dawne i obecne sposoby odmierzenia czasu, wypowiada się na temat mechanizmów działania zegarów

- utrwala rozumienie pojęć: dzień i noc, oraz nazwy pór roku

- podaje informacje na temat wyglądu i sposobu działania poszczególnych zegarów, rozpoznaje i nazywa różne rodzaje zegarów.

Wystawa w DOK

NASZE MIASTO