top


„Błękitne Rybki”

Wychowawca
mgr Małgorzata Bernacka
mgr Izabela Nowak
Błękitne Rybki
Galeria grupyZakończenie Roku Szkolnego 2013/14 w naszej grupie

Zabawy na dmuchanej zjeżdżalni i basenie z piłeczkami

Tak świętowały dzieci, które mają swoje 7-me Urodziny w wakacje!

Swoje 7-me urodzinki obchodziła Kinga M., Paweł Z., Szymon W. oraz Wiktor K.

Urodziny Nikoli

Tak Nikola obchodziła swoje 7-me urodzinki!

Wycieczka do MEGAPARKU

Dnia 10 czerwca byliśmy na wycieczce w Megaparku koło Grudziądza. Dzieci miały tam wiele atrakcji, min:

 • Zwiedzanie Miasteczka Westernowego
 • Przejazd zadaszonym pociągiem Kansas City Express II oraz wwozem osadników.
 • Wizyta w Kopalni złota.
 • Znakowanie bydła u starego Trapera sprawdzając swoje umiejętności strzeleckie na strzelnicy.
 • Wizyta w Amfiteatrze w Samo Południe i oglądanie Western Show.
 • Pobyt w świecie zwierząt.
 • Zwiedzanie Parku Jurajskiego.
 • Zwiedzanie Morskich Głębin.
 • Zwiedzanie Magicznej Krainy Bajek, Baśni i Legend.

Ogromną radość sprawiły dzieciom samodzielnie wydane kieszonkowe na zakup pamiątek z wycieczki.

Zabawy na boisku

W ogrodzie dendrologicznym

Gościliśmy w szkole w St. Dzierzgoniu

Poznawaliśmy Szkołę Podstawową, odwiedziliśmy pierwszą klasę a także mieliśmy okazję posiedzieć w ławce szkolnej z dawnych lat czyli w "zielonej ławce". Nasze przedszkolaki dowiedziały się, w jakich ławkach siedzieli uczniowie nie jednego pokolenia.

Poznawaliśmy Drzewostan Ogrodu Dendrologicznego

Dzięki uprzejmości Pani Elżbiety Domańskiej - dyrektor Szkoły Postawowej w Starym Dzierzgoniu, mieliśmy okazję obejrzeć prezentację multimedialną, pt.: "Drzewostan Ogrodu Dendrologicznego". Korzystając z ZIELONEJ KLASY, nauczycielka przyrody, P. Jolanta Makowska zaznajomiła dzieci z wieloma drzewami i krzewami ogrodu położonego przy tamtejszej Szkole Podstawowej.

Tak wspominamy podróż na naszą wspólną wycieczkę

Urodziny Patrycji

Dzień Matki

Ćwiczenia gimnastyczne w Błkitnych Rybkach

Urodziny Artura

Tak Artur obchodził swoje 7-me urodzinki!

Pijemy soki

Urodziny Tymona

Dnia 27 kwietnia Tymon obchodził swoje 7-me urodzinki!

Urodziny Adriana

Dnia 14 kwietnia Sebastian W. obchodził swoje 7-me urodzinki!

Marchewkowy pomarańczowy dzień

Zajęcia plastyczne w DOK

Urodziny Sebastiana

Dnia 08 kwietnia Sebastian W. obchodził swoje 7-me urodzinki!

Urodziny Eweliny

Dnia 02 kwietnia Ewelinka T. świętowała swoje urodzinki. Ma już siedem lat!

Urodziny Hani

Dnia 27 marca Hania Sz. obchodziła 7-me urodzinki!

Warsztaty z rodzicami

Realizujemy program Aquafresh

Urodziny Asi

Dnia 13 marca świętowaliśmy Joasi B. siódme urodziny!

Tak świętowaliśmy Dzień Kobiet!

Urodziny Kuby

Dnia 11 marca Jakub D. świętował 7-e urodziny!!

Urodziny Kingi

Dnia 04 marca Kinga M. obchodziła 7-e urodziny!!

  Urodziny Patrycji

  Dnia 20 lutego Patrycja R. świętowała swoje 7-me urodziny!

  Robimy kanapki

  Urodziny Konrada

  Dnia 12 lutego Konrad W. świętował swoje siódme urodziny!

  Zbieramy plastikowe nakrętki

  Dzieci sześcioletnie z grupy "Błękitne Rybki" aktywnie włączyły się w Akcję Charytatywną - zbiórki plastikowych nakrętek. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierają nakrętki, które pod koniec roku szkolnego zostaną przekazane choremu chłopcu.

  Urodzinki Maćka

  Dnia 29 stycznia Maciej P. obchodził urodziny. Ma już siedem lat!

  Urodzinki Laury

  Dnia 29 stycznia Laura obchodziła urodziny. Ma już siedem lat!

  Zabawy na śniegu zawsze cieszą wszystkie dzieci

  Święto Babci i Dziadka w przedszkolu

  Urodzinki Bartosza

  Akcja - Cały Dzierzgoń czyta dzieciom

  Do akcji "Cały Dzierzgoń czyta dzieciom" włączyli się rodzice dzieci 6-letnich z gr. "Błękitne rybki". Mama Ewelinki, P. Emilia T. oraz rodzice Hani, Państwo Sylwia i Piotr Sz. przeczytali dzieciom bajkę. Czytając z podziałem na rolę, w bardzo interesujący i ciekawy sposób przedstawili tekst utwóru. Dzieci wsłuchując się w tekst bajki, przeniosły się w świat wyobraźni. Dziękujemy tym rodzicom za współpracę i zaangażowanie w akcję, która zagościła w naszym przedszkolu.

  I. Nowak i M. Bernacka

  Kolejne wspólne recytowanie

  Tym razem z okazji Święta Miasta i Gminy Dzierzgoń, dzieci 6-letnie z grupy "Błekitne rybki" zaprezentowały wiersz pt."Dzierzgoń". Autorem tego wiersza jest Mieczysław Korczowski. Mając na uwadze dość trudny tekst, mlodsze dzieci nauczyły się tylko kilku zwrotek, które wspólnie ze wszystkimi pięknie wyrecytowały.Podczas tego spotkania dzieci zapoznały sie z twórczością pana Korczowskiego, oglądały zdjęcia oraz wysłuchały kilku ważnych informacji o Jego życiu i pracy w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu.

  I. Nowak i M. Bernacka

  Urodzinki Malwiny

  Dnia 05 grudnia Malwina R. obchodziła swoje 6-urodziny

  Urodzinki Ali

  Dnia 30 listopada Ala Malek obchodziła swoje 6-te urodziny, ale w przedszkolu świętowaliśmy jej urodzinki w piątek 29 listopada.

  Urodzinki Oli

  Dnia 14 pażdziernika 2013 r. Aleksandra Koltuniuk obchodziła urodziny

  Urodziny Huberta i Paulinki

  Dnia 15 listopada 2013 r. Hobert Tomczak i Paulinka Kawecka obchodzili swoje 6-te urodzinki

  Zapoznanie z osią symetrii na zajeciach plastycznych

  Spacer podczas szarugi jesiennej.

  Późną jesienią wcale nie musi być szaro,buro i ponuro. Wiedzą o tym 6-latki z gr. "Błekitnne rybki". Spacer z parasolkami to frajda, nie tylko w deszczowy dzień.

  Urodzinki

  Dnia 08 października Maja Lewandowska obchodziła 6-te urodziny.

  ZAJĘCIA PLASTYCZNE W PRACOWNI W DOMU KULTURY

  Dnia 25 października byliśmy w Domu Kultury na zajęciach plastycznych. Dzieci były zainteresowane zajęciami proponowanymi przez panie prowadzące. Z kolorowych jesiennych liści potrafiły "wyczarować" ciekawe kompozycje i obrazki.

  CIEKAWE SPOTKANIE Z NAUCZYCIELEM HISTORII P. MARIĄ BUDZIŃSKĄ

  Podczas realizacji tematu o Dzierzgoniu, zaprosiliśmy do przedszkola Panią Marię Budzińską, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła dzieciom historię naszego miasteczka. Interesująco opowiadała legendy związane z Dzierzgoniem, herbem miasta oraz przedstawiła wiele historycznych faktów, które miały miejsce na naszym terenie.

  Dzieci słuchały z zaineresowaniem i odpowiadały na zadawane pytania a w nagrodę otrzymywały słodki upominek.

  M. Bernacka

  Robimy zapasy

  Wróć
  Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

  Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

  to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

  Sala
  Tęczowego Przedszkola
  w Dzierzgoniu
  2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu