top


Bal Karnawałowy

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

W dniu 19.01.2015r. w Naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Nasze pociechy przebrane były za bohaterów znanych bajek. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich strojów poprzez grupowe przejście z wychowawcą przez salę w rytmie spokojnej muzyki. Każda grupa była nagradzana brawami.Atrakcją Balu była Królowa Śniegu oraz Śnieżynka, które na początku zatańczyły dla uczestników balu i przywitały się z nimi. Następnie dzieci swobodnie bawiły się przy muzyce. Po pewnym czasie Królowa Śniegu zaczarowała wszystkie dzieci, zamieniając je w pingwinki i zaprosiła do wspólnej zabawy pt. „Pingwinek”. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez Królową Śniegu i Śnieżynkę. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Chwilą odpoczynku były konkursy: odnajdywanie takich samych śnieżynek, segregowanie ubrań zimowych i letnich, konkurs w parach na najciekawszy, energiczny taniec. W miedzy czasie dzieci pozowały do zdjęć indywidualnych oraz grupowych.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok.


 Wróć
Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

to miejsce jasne, kolorowe, przestronne i pełne zabawek. Tu pod okiem doświadczonych pedagogów dzieci zdobywają wiedzę, poznają nowych przyjaciół. Nasze przedszkole to miejsce, gdzie nauka jest zabawą, a zabawa nauką. Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Naszych wychowanków wyposażamy w wiedzę, umiejętności i sprawności, które pozwolą sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu. Dzięki takim wartościom wyrosną na śmiałych, otwartych i odpowiedzialnych dorosłych, a przedszkole zawsze kojarzyć im się będzie z okresem szczęśliwego dzieciństwa, radością i mądrością. Tęcza wyraża pomost pomiędzy wychowaniem w rodzinie, a naszą placówką, dlatego rodzice naszych wychowanków są równoprawnymi partnerami w procesie wychowania.

Sala
Tęczowego Przedszkola
w Dzierzgoniu
2019 Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu