Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu

Bal karnawałowy

06.02.2014 r. w Tęczowym Przedszkolu w Dzierzgoniu odbył się Bal Karnawałowy pt. „ Podróż w Baśniowej Krainie”, którego głównym celem było przybliżenie dzieciom tradycji związanych z karnawałem oraz dostarczenie im radości z wcielania się w role różnych postaci. Atrakcją balu była zabawa z klaunem „Ki-Ki” oraz postaciami z bajek, w które wcieliły się organizatorki balu. Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w różnych konkurencjach:

  • jedzenie pierników na czas, bez używania rąk
  • układanie śnieżnych puzzli
  • wybieranie ziaren grochu od ziaren ryżu
  • szukanie pantofelka Kopciuszka

Podczas balu karnawałowego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Bajkowa postać”, w którym udział wzięły wszystkie grupy przedszkolne. Dzieci wypełniały kontury postaci różnymi technikami plastycznymi. W trakcie trwania balu zostały również wykonane pamiątkowe zdjęcia.

Tegoroczny bal karnawałowy został przygotowany w myśl akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Przedszkole w ruchu”.

Organizatorki:
A.Lewandowska
W.Czechowska
M.Jabłońska

Wróć